WhatsApp’a GIF Oluşturma ve Paylaşma Özelliği Geldi

Hatice Dirgen

Hatice Dirgen

Editör @ceotudent

7 Kasım 2016

Giphy ile anlaşan WhatsApp, kullanıcılarının uygulama içerisinden en popüler GIF’lere oldukça kısa bir sürede ulaşmalarını sağlamaya çalışıyor. GIF araması yapmak için ekrandaki fotoğraf/video/dosya paylaşımı ikonunu seçip ekranda çıkan “GIF Ara” ikonuna tıklamanız yeterli oluyor. Ayrıca dilerseniz kendi GIF’lerinizi de oluşturabiliyorsunuz.

Whatsapp, kendi GIF’lerinizi oluşturma özelliğini 6 saniye ve altındaki uzunluğa sahip videolar için mümkün kılıyor. Kullanıcıların GIF’leştirmek istedikleri bir videoyu yine WhatsApp paylaşım menüsünden seçip, kısaltma seçeneği ile GIF geçiş butonuna dokunmaları gerekiyor.

Güncelleme şimdilik yalnızca iOS kullanıcılarına açıldı. Şirketin Android güncellemesi konusunda çok da geç kalmayacağını söyleyebiliriz.

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

2022’de Instagram Hesabınızı Büyütmek İçin Bilmeniz Gereken 5 Efsane Tüyo

Pandemi ile ticaretten eğitime, içerikten sosyal yaşama kadar her noktada dünyanın dijitalleşmesi giderek hızlandı. Dolayısıyla sosyal medyada büyük kitlelere ulaşmak hem m...

2022’de Instagram Hesabınızı Büyütmek İçin Bilmeniz Gereken 5 Efsane Tüyo 2022’de Instagram Hesabınızı Büyütmek İçin Bilmeniz Gereken 5 Efsane Tüyo

Yorumlar (0) Yorum Yap

/