Volkswagen Kazadaki Araba Parçalarından Telefon Kabı Tasarladı

Elif Özçakmak

Elif Özçakmak

İTÜ - İşletme Mühendisliği | Editör @ceotudent

Nord DDB’ye göre, araba kullanırken mesajlaştığınızda, kaza yapma oranınız 23 kat artıyor. Bu yüzden, yoldayken dikkatinizin dağılmasının nasıl ölümcül sonuçlara yol açabileceğini sürekli olarak hatırlamak iyi olabilir.
Bu amaçla, Volkswagen bir kampanya başlattı: Araba kullanırken mesajlaşan sürücülerin kaza yaptığı arabaların parçalarından tasarlanan “Crashed Cases” telefon kaplarını tasarladı. Bu kampanya, İsveç’te Şubat ayında araba kullanırken telefon kullanımının yasaklanmasına rağmen rağmen yapılan 153 kazaya dikkat çekmek için 153 el yapımı telefon kabıyla başladı.
Volkswagen Stockholm marka müdürü Johan Karlson, kampanya ile ilgili şunları söylüyor:

“Hasarlı araçlarla yapılan bir telefon kılıfının, araba kullanırken telefonu elinize almadan önce iki kez düşünmenizi sağlayacağınıza inanıyoruz. Bu telefon kapları, sürüş esnasında yola odaklanmanızı sağlayacak ve başka işlerle oyalanmaktan sizi kurtaracak sessiz bir hatırlatıcı olacaktır.“

Sınırlı sayıda üretilen telefon kaplarından elde edilen gelir ise, kazalarda yaralananların tedavilerinin karşılanması için kullanılacak.

Bu anlamlı kampanya ile biraz da olsa farkındalık yaratılabileceğini umuyorum ve sizi reklam videosuyla baş başa bırakıyorum:
Kategoriler: Kreatif, Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/