VİRGİN ŞİRKETLER GRUBUNUN KURUCUSU RİCHARD BRANSON’DAN BAŞARI İÇİN 10 ÖNERİ

350’den fazla şirketi bulunan, Virgin şirketler grubunun kurucusu ve CEO’su Richard Branson’ dan başarı için 10 etkileyici alıntı.   
Başarısızlıklarınızdan utanmayın, onlardan bir şeyler öğrenin ve tekrar başlayın.

 

Konuştuğundan daha fazlasını dinleyin. Kimse konuşarak bir şey öğrenemez.

Bir iş yaratacaksanız bunun hobiniz ya da tutku duyduğunuz ve keyif aldığınız bir şey olduğundan emin olun. Yapacaklarınızı da ertelemeyin; ‘şimdi yapıyorum‘ diyen insanlar daha tatminkar ve heyecanlı bir hayat yaşar. 

Sadece bir hayatınız var, dolayısıyla hoşlanacağınız şeyi yapın. Kanepesi olan bir mutfak, bir yatak odası ve sevdiğiniz bir partneriniz olduğu müddetçe hayatınızda başka eklentilere ihtiyaç duymazsınız. 
Her ne yapıyorsak yapalım ondan keyif almalıyız. İşimiz bize ilham vermeli ve tatmin edici olmalı. Hayatımızın o kadar büyük bir kısmını hayatımızı kazanmakla geçiriyoruz ki, nefret ettiğimiz bir iş yapmak çok anlamsız.

Yeni fikir değerlendirirken işin zorluğuna kafanızı takmayın. Bir işi karmaşık hale getirmeyi herkes becerebilir. Sadeleştirmeyi ise çok az kişi.

Büyük hayelleriniz olsun. Kendinize ulaşılması imkansız gibi görünen hedefler koyun… Olanaksızı başarmanın yolu, kendinize büyük hedefler koymaktan geçer.
Küçük şeyler için zamanınız yoksa, büyük şeylere zaman ayıramazsınız.
Yürümeyi kuralları takip ederek öğrenemezsiniz. Yürürsünüz ve düşersiniz, yürümeyi öğrenmenin yolu budur.
Ancak hedefleriniz ve hayata karşı olumlu bir bakış açınız olduğunda, peşinden gidecek bir şeyiniz olur. Hayat, sıkı çalışma ve eğlenceden ibaret.
Kategoriler: Alıntılar

Yorumlar (0) Yorum Yap

/