Uzay Yolculuğu Öncesinde Astronot Anne ve 4 Yaşındaki Oğlunun İçinizi Isıtacak Fotoğrafları

Çağatay Gültekin

Çağatay Gültekin

CEOtudent - reklamcı kafası

Astronotlar, koca bir bilinmezliğe yol alan cesur kaşiflerdir. Nelerin olacağını, başlarına neler geleceğini, nelerle karşılacaklarını bilmeden bir yolculuğa çıkarlar ve tüm insanlığın ilerlemesi için büyük çaba harcarlar. Bu çabalar arasında çok ağır bir çalışma dönemi ve sevdiklerinden uzak geçirilen uzun zamanlar da yer alıyor. NASA, her astronot için resmi bir fotoğraf çekim günü organize ederek astronot kıyafeti içinde fotoğraflarını çeker. Bu artık bir ritüel haline geldi. Astronotlar, kıyafetlerini giyer, fotoğraf makinesine gülümserler, fotoğrafları çekildikten sonra hızla çalışmaya geri dönerler.

Geçtiğimiz günlerde Uzay İstasyonu’na ulaşmak için yola çıkan astronot anne, Anne McCain ve 4 yaşındaki oğlu, NASA’da gerçekleştirilen fotoğraf çekiminde, görenlerin içini ısıtacak karelere imza attılar.

Anne McCain, 4 yaşındaki oğluyla birlikte fotoğraf çekimine katıldı ve ortaya eğlenceli pozlar çıktı. Geçtiğimiz mart ayında çekilen fotoğraflarda hangisinin daha mutlu olduğunu söylemek çok zor.


Amerikan ordusunda helikopter pilotu binbaşı olan Anne McCain, aynı zamanda bir havacılık mühendisi.


McCain’in oğluna göre, annesinin astronot olması gayet normal bir şey.


McCain’in oğlu, annesinin mesleği sorulduğunda mühendis cevabını veriyormuş. Onun mühendis olması, oğlunun arkadaşları için bir hayli şaşkınlık verici bir durummuş çünkü daha önce hiç mühendis birisiyle tanışmamışlar.


BONUS: NASA’nın fotoğraf çekimine köpekleri Jake ve Scout ile katılan Leland Melvin de fotoğraf çekimi sonrasında internette bir hayli ünlü olmuştu.

Kategoriler: Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/