Uykusuzluktan Doğan Deneme Serisi Vol.1 : Ben ve Hayat

Muhammed Yavuz

Muhammed Yavuz

visita interiora terra rectificando invenies occultum lapidem. Porto, Portugal.

 

 
 
Yazmam gerektiğinin baskısını çok uzun zamandır üzerimde hissediyorum. Neden buraya da yazıyorum bilmiyorum. Paylaşmayı seviyorumdur belki de. Yeni başladım içerik oluşturmaya bu sitede ama daha Facebook’ta 1000 like aldığı zamandan beri takip ediyorum CEOtudent sayfasını. Çok iyi bir yazar değilim öncelikle, öğrenmem gereken çok şey var bu alanda. Amatör olarak başladım bu kendi denememi yazarak doğaçlama yazmaya. Uyuyamadığım bu 10 Ağustos sabahında aklımdakileri devrik cümlelerle döküyorum buraya. Bilmiyorum neden uyuyamıyorum ama benim gibi uyuyamayan onlarca insan daha olduğunu tahmin edebiliyorum aslında. Sıcaktan uyuyamıyorum bilemiyorum, ya da düşüncelerimin karmaşasından. Ha bu arada bu denemeyi yazarken daha önce okuyup tekrardan başladığım Monteigne – Denemeler kitabınında büyük etkisi var, ve kitabı halen daha bitirmiş değilim. Neyse şuraya rahatlatıcı bir fotoğraf koyayım ve başlayayım yazmaya. Bu fotoğraf böyle bir halde olduğum anlamına gelmesin, okuyucuyu rahatlatmak için. Neyse daha fazla uzatmıyorum italik yazdığım bu önsözü.
 

Rahatlatan Stock Fotoğraf

Ne para, ne pul, ne mülk. Maddiyata bizim yaşamımızı idare edecek kadar ihtiyacımız var. Benim gözüm yok bunda. Şansın büyük bir etken olduğu kanaatindeyim. Neyse herkesin bir hayat amacı vardır, ben ve hayat dedim başlıkta. Bende hayat amacımı açıklamak istiyorum bu yazdıklarımla. İstediğim şey insanlığa yararlı bir şeyler bırakabilmek ve bilginin en uç noktasına ulaşabilmek. Bu ikisi yatıyor temel olarak benim nefes almamın altında. Dallandırıp, budaklandırıp, üzerine saatlerce konuşabileceğim iki konu. İnsan bilgiyi öğrendikçe ve paylaştıkça ilerliyor, gelişiyor ve daha çok paylaşmayı öğreniyor. Ama maddiyatı odak noktasına koydu mu daha da cimri oluyor. Uzun zamandır okuyor ve kişisel gelişimim için çabalıyorum, her türlü araştırmayı yapıyorum. Bazen bu konuda aşırıya kaçtığım da oluyor. Aslında aydınlandığım bir nokta da bu oldu, bazen sürekli olarak bir şeyler aramayı bırakıp anı yaşamak gerek. Zaman zaten insana hoca oluyor biz çabalarken. Çevremizdeki canlı ve cansız bir çok şey öğretmen olabilir bize. Sorunları abartmamak gerek. Einstein’ın dediği gibi gelişim aslında problemleri abartmadan onlarla daha çok kalabilmekte olduğunu düşünüyorum. Öğrenelim, ve öğrenmeye devam edelim.

 

Mest edici stock fotoğraflar serisi 2

 
Ama önce derin bir nefes almak gerekli. Derin bir nefes alalım hep birlikte, rahatlayalım. Anı yaşayıp öğrenerek başlayalım bu güzel güne. Huzurlu bir güne başlamanız dileğiyle. Buraya da bizleri diyecektim ama beni ve benim gibi düşünenleri anlatan bir parça bırakıyorum. Sevgi ve saygılarımla.
 
Dipnot ve Sonsöz: Gerçekten uzun zamandır takip ediyorum, okuyorum. Harika içeriklerle fayda, başarı ve ilham üçlüsünün yanı sıra bir çok haber, bilgi takip etme fırsatımızda oluyor. Fakat yeni yeni yazma imkanım oldu ve yazmak bağımlılığı gibi bir şey edindim bu son iki günde. Bu deneme yazımı kafamda tasarlarken bu platformun benim düşüncelerime gerçekten paralel ilerlediğini düşündüğüm ve benim gibi düşünen arkadaşlar olduğunu sezdiğim için böyle bir yazı yazma gereksinimi hissettim.Tüm CEOtudent ailesine bu güzel fikirler,tasarımlar, çalışmalar ve içerikler için teşekkürler. ve Herkese bol bol ilhamlar. Artık uyumayı deneyebilirim.
 

Insomnia için Stock Bulduğum Stock Fotoğraf

 

Stock fotoğraflar için Pexels.com’a da teşekkürler.

 

 
Kategoriler: Uncategorized @tr

Yorumlar (0) Yorum Yap

/