Karim Rashid, Stefan Sagmeister Gibi Usta İsimlerin Tasarım Konuşacağı Zirve: Istanbul Design Summit

We See Istanbul

We See Istanbul

Istanbul is a city of encounters, transitions, and interactions. Istanbul designated as a City of Design by UNESCO. Join us and let's "See" Istanbul together.

Bir karşılaşmalar, geçişler ve etkileşimler şehri olan İstanbul’un 8500 yıllık geçmişinin yarattığı kültürel miras katmanları, günümüze ulaşmış geleneksel zanaatları ve üretim biçimlerini olduğu kadar bugünün tasarım fikirlerini de besleyen bir kaynak. İstanbul geçtiğimiz sene UNESCO tarafından Tasarım Şehri seçilerek global Kreatif Şehirler Ağı’na dahil oldu.
Mimari doku, peyzaj alanları, şehircilik kavramı, zanaat ve sanat alanında zengin bir tasarım konseptine sahip olan İstanbul Tasarım Şehri’nin misyonunu duyurmayı amaçlayan bir tasarım etkinliği olan Istanbul Design Summit, 1-2 Mart tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Zirvede Karim Rashid, Stefan Sagmeister gibi dünya çapından usta isimler de yer alacak.
Zirve, İstanbul’un tasarım ekosistemi paydaşlarını desteklemek, uzun vadede Tasarım Şehri programlarını uygulamak, çok disiplinli çalışmaları teşvik etmek, bu çalışmalara teknolojik altyapı desteği sağlamak, genç tasarımcıların görünürlüğünü teşvik etmek, uluslararası işbirliği ve deneyim paylaşımını geliştirmek için bir merkez olarak hizmet verecek.
İstanbul tasarım Zirvesi’nde 31 şehir tasarım temsilcisi, yaratıcı şehirler ağı ve tasarım uzmanları buluşacak.

Detaylı bilgiye ve katılım formuna buradan⇗ ulaşabilirsiniz.

Kategoriler: Gelişim

Yorumlar (0) Yorum Yap

/