l Unutulmaz Deneyimlere Kapı Açan Yurt Dışında Eğitimin Yükselen Yıldızı: İrlanda - CEOtudent

Unutulmaz Deneyimlere Kapı Açan Yurt Dışında Eğitimin Yükselen Yıldızı: İrlanda

Eğitim İrlanda

Eğitim İrlanda

İrlanda'da ofisi bulunan tek Türk danışmanlık şirketi!

Giderek globalleşen bir toplumda yaşıyoruz, bu yüzden kapsayıcı bir dünya görüşü geliştirmek oldukça önemli. Hangi bölümde okursanız okuyun, küresel bir bakış açısı kazanmak, dünyayı farklı pencerelerden görerek öğrenmenizi sağlar.
Unutulmaz Deneyimlere Kapı Açan Yurt Dışında Eğitimin Yükselen Yıldızı: İrlanda 1
Yurt dışında eğitim görmüş olmak, vizyonuza vizyon katmanın yanı sıra, CV’nizde de sizi öne çıkaran bir deneyim olacak. Cesaretinizi, kararlılığınızı ve başka bir dile olan yatkınlığınızı gösteren önemli bir adımdır.
Yurt dışında eğitim için kendinizi hazır hissettiğiniz anda cevaplamanız gereken bazı sorular bulunur. “Hangi ülkeyi tercih etmeliyim? Hangi ülkelerin vize işlemleri daha kolay oluyor? Çalışmak istersem süreç neresi buna izin veriyor?” gibi bazı soruların son dönemlerdeki popüler cevabı ise İrlanda. Peki nedir avantajları? Neden İrlanda?

1) İngilizce’nin en anlaşılır konuşulduğu ülkelerin başında geliyor.

Unutulmaz Deneyimlere Kapı Açan Yurt Dışında Eğitimin Yükselen Yıldızı: İrlanda 2
İrlanda, dünyada İngilizcenin en temiz ve anlaşılır konuşulduğu ülkelerden biridir. Birçok Türk öğrenci, İrlanda aksanını İskoç aksanı ile karıştırarak yanılgıya düşmektedir. İrlandalılar harfleri İngilizler kadar yuvarlamadıkları için aksanları çok daha anlaşılırdır.  Özellikle büyük şehirlerde bunu rahatlıkla farkedebilirsiniz. Bu da İngilizceyi daha rahat öğrenmenizi ve hızlı ilerleme kaydetmenizi sağlar.

2) Vize ve kayıt işlemleri, birçok ülkeye göre daha kolay ve hesaplı.

Unutulmaz Deneyimlere Kapı Açan Yurt Dışında Eğitimin Yükselen Yıldızı: İrlanda 3

İrlanda vize başvuruları VFS Global aracılığıyla yapılmaktadır. Vize başvuru ücreti servis bedeli ile birlikte 82€’dur. Yani birçok ülkeye göre çok daha hesaplıdır. Vize başvuruları ortalama 10 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. İrlanda vizesine başvurular, sadece evrak teslimi şeklindedir. Randevu almanız yada mülakata girmeniz gerekmez. Ayrıca İrlanda’da dil okullarına arzu ettiğiniz herhangi bir pazartesi günü başlayabilirsiniz. Yani belirli bir başlangıç tarihi bulunmamaktadır. İlk gün gireceğiniz seviye tespit sınavına göre kendi seviyenize uygun bir sınıfa dahil olursunuz.


3) İrlanda’da eğitim görürken çalışmak mümkün.

Unutulmaz Deneyimlere Kapı Açan Yurt Dışında Eğitimin Yükselen Yıldızı: İrlanda 4
İrlanda’da 25 hafta ve üzeri dil okuluna kaydolduğunuzda haftada 20 saat çalışma izni elde edersiniz. İrlanda’ya giden birçok öğrencinin tercih ettiği Work & Study programı ile hem İngilizce pratiğinizi artırmış, hem de kendinize yaklaşık olarak aylık 800 Euro’luk bir gelir elde etmiş olursunuz. Yeni insanlarla tanışmak ve sosyalleşmek için de part-time çalışmak mükemmel bir fırsattır! Part-time çalışma fırsatının yanında, sömestr ve yaz tatili dönemlerinde de full-time olarak haftada 40 saat çalışabilirsiniz.

4) Dünya teknoloji devlerinin tercihi de İrlanda.

Unutulmaz Deneyimlere Kapı Açan Yurt Dışında Eğitimin Yükselen Yıldızı: İrlanda 5
Birçok dev şirketin Avrupa merkezi İrlanda’da yer almaktadır. Facebook, Google, Yahoo, Microsoft ve Twitter gibi teknolojinin büyük isimleri, ofislerini Dublin’de açmayı tercih etmişlerdir. İrlanda’da yüksek lisans eğitimi aldıktan sonra Mezun Vizesi ismiyle geçen 2 yıllık çalışma hakkınız bulunmaktadır. Bu sürede CV’nize İrlanda’da iş tecrübesi ekleyebilir ve kariyeriniz için önemli bir adım atabilirsiniz. Ayrıca İrlanda’da yüksek lisans programlarının sadece bir sene olması da çok önemli bir artıdır.

Tüm bu avantajlardan yararlanabileceğiniz bir eğitim programı bulunuyor. Eğitim alırken çalışma imkanı sunan bu programın adı: Work and Study.

Eğitim İrlanda; sadece İrlanda’da eğitime yoğunlaşan, Dublin’de ofisi bulunan tek Türk danışmanlık şirketi ve Work and Study konusunda uzmanlığıyla fark yaratıyor.

Eğitim İrlanda hakkında daha fazla bilgiye buradan⇗ ulaşabilir, Work and Study programını daha yakından tanımak isterseniz de burayı⇗ ziyaret edebilirsiniz. Eğitim İrlanda ile iletişime geçmek içinse buradaki⇗ sayfayı ziyaret edebilirsiniz.
Unutulmaz Deneyimlere Kapı Açan Yurt Dışında Eğitimin Yükselen Yıldızı: İrlanda 6
Kategoriler: Başarı

Yorumlar (0) Yorum Yap

/