l Ünlü TV Şovlarının Terk Edilen Hayvanlara Dikkat Çekmeyi Amaçlayan Posterleri - CEOtudent

Ünlü TV Şovlarının Terk Edilen Hayvanlara Dikkat Çekmeyi Amaçlayan Posterleri

Yaz ayları bir çoğumuz için mutluluk, harika anlar ve elbette uzun zamandır beklenen tatillerimizi getirir. Ancak, dünyadaki çoğu evcil hayvan için, yaz rahatlıklarından çıkıp zorlu bir sokak hayatına başlamak anlamına gelir.

Ünlü TV Şovlarının Terk Edilen Hayvanlara Dikkat Çekmeyi Amaçlayan Posterleri 1
Hayvanların terk edilmesi konusuna dikkat çekmek isteyen Fransız sanatçı Nicolas Amiard bu konu ile alakalı çizgi romanlar oluşturdu. Yaz aylarında her yıl Fransa’da yaklaşık 100.000 evcil hayvan bir anda terkedilir hale geliyor ve dünya üzerinde bu sayının çok daha fazla olduğunu belirtiyor.

1) The Simpsons

Ünlü TV Şovlarının Terk Edilen Hayvanlara Dikkat Çekmeyi Amaçlayan Posterleri 2
İnsanlar köpek kulübesi, evcil hayvan bakıcısı bulamazlar ya da yanlarında götüremezler ve bu nedenle tatilden vazgeçmek yerine evcil hayvanlarını terk etmeyi seçerler. Üzücü gerçek, bu evcil hayvanların hepsi sahipleri tarafından bir barınağa teslim edilmemesidir.

2) Asterix

Ünlü TV Şovlarının Terk Edilen Hayvanlara Dikkat Çekmeyi Amaçlayan Posterleri 3

3) Scooby-Doo

Ünlü TV Şovlarının Terk Edilen Hayvanlara Dikkat Çekmeyi Amaçlayan Posterleri 4
Tüm bunlar, bir tüketici toplumunda yaşadığımız ve bir evcil hayvanın çoğu zaman dürtüsel bir satın alma olarak kabul edildiği için oluyor. İnsanlar, çocukları için bir Noel hediyesi olarak evcil hayvan satın alırlar ve tatillerini planlamada küçük bir engel haline gelirlerse, onları terk etmekte tereddüt etmezler. Ama bazen bir evcil hayvanın oyuncak değil, yaşayan ve sevgi dolu varlık olduğunu unuturlar!

4) Pokemon

Ünlü TV Şovlarının Terk Edilen Hayvanlara Dikkat Çekmeyi Amaçlayan Posterleri 5

5) Yukarı Bak

Ünlü TV Şovlarının Terk Edilen Hayvanlara Dikkat Çekmeyi Amaçlayan Posterleri 6
Gözlerimizi bu korkunç adaletsizliğe açmak için sayısız bilinçlendirme operasyonu gerçekleştirildi, ancak bir proje kalabalıktan sıyrılıyor. Proje “Yaz Maceraları” olarak adlandırılıyor ve sanat yönetmeni Nicolas Amiard. Bu projenin fikri, bu acil durumu yansıtmak ve halkın terk edilme konusundaki farkındalığını arttırmaktır.

6) Red Kit

Ünlü TV Şovlarının Terk Edilen Hayvanlara Dikkat Çekmeyi Amaçlayan Posterleri 7

7) Mickey Mouse

Ünlü TV Şovlarının Terk Edilen Hayvanlara Dikkat Çekmeyi Amaçlayan Posterleri 8
Bu seri, çocukluğumuzun klasik çizgi romanlarını gösteriyor: Scooby-Doo’dan Simpsons ve Asterix ve Pokemon’a kadar hepsi, çocukluğumuzdaki karakterlerin yaz tatillerinde bırakılıp terkedilmeleri durumunda nasıl hissedeceğini gösteriyor. Ne de olsa, kalbimize çocukluk çizgi romanlarımızdan daha çok kim dokunacak?

Bonus: İstanbul’da Yaşanan Üzücü Durum

Ünlü TV Şovlarının Terk Edilen Hayvanlara Dikkat Çekmeyi Amaçlayan Posterleri 9
Cihangir’de bir köpek eşyalarıyla birlikte sokağa bırakıldı. Sahibi tarafından terk edilen köpeğin şaşkın bakışlarla eşyalarının yanı başında oturuşu sosyal medyada büyük tepkiye sebep oldu. Neyse ki sahipleri gittikten sonra mahalleli tarafından sahip çıkılan ve Lucy adı verilen köpek, ilk gününü başka bir köpek sahibinin evinde geçirdi.
Kategoriler: Yaşam, Gündem

Yorumlar (0) Yorum Yap

/