Üniversite Öğrencisi Otostopla Türkiye’yi Gezerek Öğüt Topluyor

Melike Çalkap

Melike Çalkap

Editör @ceotudent

Kırklareli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı 2. Sınıf öğrencisi olan Berker Işıldak, Türkiye’de tam 16 ili gezerek tanıştığı insanlara hayat felsefelerini soruyor. Onlardan öğüt topluyor. Türkiye’nin 81 ilini gezmek istediğini söyleyen Işıldak, bu topladığı notlarla çıkartacağı kitabı için hazırlık yaptığını vurguluyor.
Henüz 20 yaşında olan Berker Işıldak, hazırlayacağı kitabı ilerde çocuğu olduğunda ona 18 yaş günü hediyesi olarak vermek istediğini söylüyor. Gelecek için öğüt toplayan otostopçu gencin hayalini tasvir ettiği şöyle bir açıklaması var:

“Ben yeni yerler keşfetmeyi çok seven biriyim. Gezdiğim yerlerde yeni insanlarla sohbet ederken söylediği sözler hep kulağıma küpe olmuştur. Çünkü hep bir yaşanmışlıklar vardır o sözlerde. Şu 3 günlük dünyada her şeyi biz yaşayamayız.

Yaşamış insanlardan öğreneceğimiz çok fazla hikaye, söyleyecekleri çok fazla öğüt var. Tabi bunların yanı sıra kitap okurken aldığım notları evimin duvarına asmaya başladım ama benim yazdıklarım yetmezdi.”

 

Öğütlerden hazırlayacağı kitabının da tamamen hediye amaçlı bastıracağını her seferinde dile getiriyor Berker Işıldak. Çocuğunun adını Ada koymak istediği içinde “Adam’a Notlar” isimli sosyal medya adreslerinde topladığı öğütlerin bir kısmını paylaşıyor. Şimdiye dek 2 bin not kağıdını da bu amaç için tükettiğini vurguluyor.

“Benimle tanışan birçok insan, yapamadığı ya da yapmaya cesaret edemediği şeyleri yapmak için harekete geçeceğini söylüyor. Bu benim için harika bir duygu.”

Kategoriler: Seyahat, Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/