Üniversite Öğrencileri ile Mentorları Bir Araya Getiren Girişim: Mısface

Hatice Dirgen

Hatice Dirgen

Editör @ceotudent

14 Eylül 2016

Üniversitelerde verilen eğitimin birçok öğrenci için yetersiz kaldığını ve eğitim hayatının yanında öğrencilerin kendilerini sektör odaklı konular üzerinde de geliştirme arayışını gözlemleyerek yola çıkan Misface, üniversite öğrencilerinin mentorlerden tamamen ücretsiz destek almalarını sağlıyor.

Misface Kurucusu Oğulcan Yorulmaz’dan aldığımız bilgiye göre girişim, Ağustos ayında pivot edilmiş ve şu an 16 üniversiteden 60’a yakın öğrenciye destek veriyor. Aynı zamanda platformda 16 mentor bulunuyor ve öğrencilerin Mobil Uygulama Geliştirme, Dijital Pazarlama, Web Yazılım/Tasarım, Nöro Pazarlama, Girişimcilik gibi birçok farklı alandan destek alabilmeleri sağlanıyor.Mentorları arasında CEOtudent Kurucusu Yağmur Avvurur’un da bulunduğu girişim, önümüzdeki aylarda Google Play’de yer alacak mobil uygulaması ile öğrencilere daha spesifik özellikler sunmayı amaçlıyor. Misface, bunun yanında üniversitelerde eğitimler, kamplar, mentor-öğrenci buluşması gibi etkinlikler düzenleyerek gelişimini devam ettirmek istiyor.

Ayrıntılı bilgi için Misface’in web sitesini ziyaret edebilir, diğer mentorları inceleyebilirsiniz.

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları

Yeni bir oyuna başladığımızda öğrenecek çok şeyimiz oluyor. Her oyun keşfettikçe haz aldığımız, engelleri aştıkça heyecanlandığımız, öğrendikçe harika hissetti...

Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları

Yorumlar (0) Yorum Yap