l Twitter, Resmi Instagram Profilinde Instagram’ı Trollüyor - CEOtudent

Twitter, Resmi Instagram Profilinde Instagram’ı Trollüyor

Popüleksi

Popüleksi

gündemsel konuları özetliyorum

Sosyal ağların arasındaki tatlı rekabetlere zaman zaman tanık olabiliyoruz. Bunların biri de Twitter ve Instagram arasında yaşanıyor.
Twitter, Resmi Instagram Profilinde Instagram’ı Trollüyor 1
Biliyorsunuz ki birçok Instagram’da Twitter’daki eğlenceli Tweet’lerin sıkça ekran görüntüleri paylaşılıyor. Hem profil sahipleri hem de kullanıcılar bu gönderileri oldukça beğeniyor. Twitter’ın kendisi ise resmi Instagram profilinde bu durum üzerinden Instagram’ı trollüyor.

Twitter’ın Instagram hesabında, bu duruma gönderme yapan bir Tweet’in ekran görüntüsü altı paylaşıma yayılmış şekilde yayınlanıyor. Söz konusu Tweet’te şu ifadeler yer alıyor:

Twitter, Resmi Instagram Profilinde Instagram’ı Trollüyor 2

“Instagram gerçekten tweet’lerin ekran görüntülerinden oluşuyor ve bence Twitter bunları geri çağırmalı.”


Twitter’ın Instagram hesabının biyografi kısmına  “Tweet’lerin Ekran Görüntüleri” ifadesinin eklenmesi de, Twitter’ın bu stratejiye devam edeceğini gösteriyor.
Twitter, Resmi Instagram Profilinde Instagram’ı Trollüyor 3

30 yaş altı genç kullanıcılar Instagram üzerindeki Twitter etkisinin farkına çok daha önceden varmıştı. Instagram’da özellikle düzenli paylaşım yapan mizah hesapları, Twitter’daki Tweet’lerin ekran görüntülerini paylaşarak yüksek erişimlere ulaşıyor. Bu Tweet’lerden bazıları Instagram’daki pozitif enerjinin de etkisiyle daha eğlenceli, daha etkileşimli bir etki yaratabiliyor. Mesela Twitter’da 40 kez Retweet edilen ve 220 beğeni alan bir paylaşım, Instagram’da 1200 beğeni alabiliyor.

Kategoriler: Gündem

Yorumlar (0) Yorum Yap

/