Tuz Lambası Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir

Tuz Lambası Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir

Tuz lambası dünyada ve Türkiye de oldukça çok kullanılan bir doğal sağlık ürünüdür. Bu ürün dekoratif amaçlı gibi görünse de asıl hedef solunum yolu hastalıklarıdır. Odaya yerleştirilen tuz lambaları doğal tuzların işlenmeden lamba olarak tüketiciye sunulmuş halidir. Astım, koa hastalarının baş ucunda mutlaka bir tuz lambası bulunması gerekir. Tuz lambasının faydaları, üstelik sadece hasta olan kimseler için değil bebekler ve yaşlılar içinde kullanıma uygundur. Her evde mutlaka bir kaya tuzu lambası bulunması gerekir. Kaya tuzunu sadece lamba için değil yemeklere tatlandırıcı olarak ta kullanımı yapılabilir. Çeşitli ebat ve büyüklüklerde tuz lambaları da mevcuttur.

Tuz Lambası Çeşitleri

Ev dekoru çoğu kimse için önemli bir detaydır. Bu ev dekorunda, tuz lambaları da kendilerine yer edinmeyi başarmıştır. Tuz lambası dekoratif amaçlı da sağlık amaçlıda kullanımı yapılabilir. Kaya tuzu lambaları havayı filtreleme özelliğine sahiptir. Havada ve odanın içerisinde bulunan tüm küçük toz, küçük kıllar, halı tüyler, radyasyon ve diğer mikropları kendi üzerine çekerek etkisiz hale getirir. Bunun için televizyonun yanına ve bilgisayar gibi fazla radyasyon üreten cihazların yanında mutlaka bile kaya tuzu lambası bulunması gerekir. Böylece kişiler de astım, bronşit ve radyasyona bağlı rahatsızlıklar önemli ölçüde azalır. Üstelik oldukça dekoratif olan tuz lambalarının birçok çeşidi ve rengi de bulunur. Çankırı tuzu profesyonel bir seçim olacağından düzenli olarak kullanım sağlayabilirsiniz.

Kaya tuzları işlenmeden ve rafine edilmeden içleri oyulur oyulan kısma, led lambalar ya da normal lambalar koyulur. Bu lambaların ısısı ile eriyen ve genleşen kaya tuzu hava temizliğine doğal bir yardımcı olur. Astım hastaları, çeşitli ilaçlar kullanmak zorundadırlar üstelik bu ilaçlar, geçici değil sürekli kullanılan ilaçlardır. Bu nedenle de birçok kişinin iç organlarına, özellikle de karaciğer ve böbreklerine fazlaca zarar verir.

kaynak : cankirituzlamba.com

 

Yorumlar (0) Yorum Yap

/