Türk öğrenciden şahane drone projesi!

Hüseyin GÜZEL

Hüseyin GÜZEL

EEE / PM / MSc / huseyinguzel.net

Yaklaşık bir yılı aşkın süredir Özyeğin Üniversitesi öğrencisi Metehan Emlik tarafından geliştirilen ESPcopter projesi geçtiğimiz günlerde küresel fonlama sitesi Indiegogo‘da yayınlandı

Bir yılı aşkın süredir Metehan Emlik tarafından geliştirilen ESPcopter projesi, küresel fonlama sitesi Indiegogo‘da desteğinizi bekliyor.

Tamamen Türk üretimi drone projesi

Proje geliştirme çalışmalarının büyük bir kısmını Elektrik Elektronik Mühendisliği okuduğu Özyeğin Üniversitesi Openfab Maker Merkezin’de yapan Metehan, hazırladığı proje ile  45 günde 30 bin dolar bağış toplamayı hedefliyor.

Dünya’nın en düşük maliyetli açık kaynak kodlu programlanabilir drone’nu yapma hedefi ile yola çıkan Metehan, Espcopter için belirlediği 49 dolarlık ön spariş fiyatı ile maliyet açısından en yakın programlanabilir drone rakibine göre yüzde 44 daha ucuz bir drone üreterek hedefine ulaşmayı planlıyor. 
Indiegogo kampanya sayfasından ESPcopter’e sahip olmak için ön spariş verebilir veya 5 dolarlık küçük bir bağış yaparak Metehan’a çıktığı bu yolda ona destek olabilirisiz.
Kategoriler: Başarı, Teknoloji

Yorumlar (0) Yorum Yap

/