Tosuncuk Uyuşturucu Üretmek İçin Çin’den 200 Milyon Liralık Kimyasal Getirtmiş

Yüksek kâr vaadiyle on binlerce kişiden yaklaşık 1 milyar TL toplayıp ortadan kaybolan ve yurt dışına kaçan Çiftlik Bank CEO’su Mehmet Aydın’ın, Metamfetamin üretmek için şirketin 200 milyon liralık sermayesiyle Çin’den ‘Actifet’ ve ‘Cirius’ isimli kimyasal maddelerden getirttiği ortaya çıktı.
Sabah gazetesinden Dilek Yaman’ın haberine göre, Çiftlik Bank vurgununda kuruluşun bilgisayar yazılımcısı Cudi Cumhur Yurdakul, etkin pişmanlıktan faydalanmak için bildiklerini anlatmıştı.

Suikast planı hazırlamış

Yurdakul, etkin pişmanlığında Tosuncuk’un paralarla uyuşturucu ticareti yaptığını, husumetli olduğu bir şahsı öldürmek için suikast planı hazırladığını anlattı.

Yurdakul ifadesinde Aydın’ın uyuşturucu etkisindeyken konuştuğunu söyleyerek şu ifadeyi verdi:

“Mehmet Aydın biz yurt dışında iken uyuşturucu kullandığı zamanlarda her şey sürekli konuşup anlatıyordu. Bursa’da ihtilaf yaşadığı Bekir K. isimli şahsa suikast girişiminde bulunmak istedi. Bunun için sağ kolu Suat Emir aracılığıyla paralar gönderdi ancak herhangi bir olay meydana gelmedi. Yine Bursa’nın İnegöl ilçesinde Necip G. isimli biri daha vardı. Bu kişi uyuşturucu imal etmek istiyordu. Mehmet de uyuşturucu kullanırdı. Çok para kazanacağım düşüncesiyle Necip’e 200 milyondan fazla sermaye verdi. Çin’den ‘Actifet’ ve ‘Cirius’ isimli kimyasal maddelerden getirdiler. Amaçları ‘Metamfetamin’ üretmekti. İmalat başladıktan bir süre sonra imalathane polis tarafından basıldı Necibin kayınpederi yakalandı, Necip de yurt dışına kaçtı.”
Geçtiğimiz yıl serbest bırakılmıştı

Kırmızı bültenle aranan Tosun, halen yakalanamadı. Arjantin’e kaçtıktan sonra Türkiye’ye dönen Çiftlik Bank’ın yazılımcısı Cudi Cumhur Yurdakul ile birlikte tüm sanıklar 4 Temmuz 2019 günü görülen duruşmada tahliye edilmişti.

Yorumlar (0) Yorum Yap

/