Tipografi Tasarımına Yeni Bir Dokunuş: Elektronik Alfabe

Her geçen gün değişen çoğu şeyle birlikte tasarım dünyasında olan yenilikler de hayatımıza hızlı bir şekilde girmiş bulunmaktadır. Yaratıcı düşünme, düzenli bir çalışma, değişimleri takip etmek, bolca motivasyon gibi kavramlar her tasarımcının – genel olarak ifade etmek gerekirse her sanatçının- uyguladığı belli parçalardan oluşan değişmez bir bütündür. Daima ileriyi düşünmek, tasarımın vazgeçilmez mottosudur. Tipografi tasarımına yeni bir dokunuş olan elektronik alfabeler de bunlardan birisidir. Vinicius Araujo ve çalışması elektronik alfabeleri sizlere takdim ediyorum. İyi okumalar!

Vinicius Araujo, yaptığı yaratıcı işlerle dikkat çeken Brezilyalı bir grafik tasarımcıdır. 36days Electronics adlı projesinde sunduğu tasarımlarla epeyce konuşuldu.

Bilindik markaların elektronik cihazlarını harf olarak yeniden tasarlamasıyla ilgi çekici bir tipografi tasarımına imza attı.

Böylece çalışmasıyla birlikte oldukça fazla adından söz ettirdi. Araujo’nun tasarladığı her harf, farklı markaların temsili olarak sunuluyor.

Aynı zamanda harfler, markaların karakteristik özelliklerini yansıtıyor.

Yamaha, Apple, Canon, Beats gibi birçok bilindik marka bu projede yer alıyor.

Yaratıcılığın tasarımla kesiştiği noktada işin içine biraz teknoloji de girdiğinde harika işler çıkıyor.

Kategoriler: Kreatif, Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/