Tinder, Hollywood’ta!

Çağatay Gültekin

Çağatay Gültekin

CEOtudent - reklamcı kafası

Social Network filmini bilirsiniz. Mark Zuckerberg’in Facebook’u kurma hikayesini ele alan bu film, sinema dünyasında sık işlenen güncel olaylara bir örnekti. Film iyidir kötüdür o konuda bir sözümüz yok ama bu film gösteriyor ki dijital dünya sinema sektörünün ilgisini çekmeye başladı. Sonra The Angry Birds Movie gibi onlarca film geldi. “Ne alakası var Facebook ile Angry Birds’in? Angry Birds bir oyun.” diyebilirsiniz. Sorunuzun cevabını da aslında siz kendi sorunuzda cevaplıyorsunuz. Angry Birds, mobil bir oyun. Sinema dünyası, mobil bir oyun üzerinden senaryo yazarak animasyon çekti. Dijital dünya iyiden iyiye Hollywood’un bir kaynağı haline geldi. Şimdi sırada yepyeni bir sosyal medya platformunun filmi var, Tinder filmi geliyor!

Warner Bros. stüdyoları, Worst Tinder Date Ever filminin çekimlerine hazırlanıyor.

Friends with Benefits ve Think Like a Man filmlerinden tanıdığımı Keith Merryman ve David A. Newman’ın yazdığı senaryo Los Angeles’ta geçecek. Tinder üzerinden tanışan ve trajik ama kalp ısıtıcı bir hikaye umuyoruz mutlu sonla eriyordur (Spoiler vermedik, daha çekilmemiş filmin sonunu biz de bilmiyoruz, gerçekten.).

Catwoman’ın yapımcılığını yürüten Denise Di Novi ve Alison Greenspan bu filmin de yapımcılığını üstlendiler. Di Novi’nin geçmişinde Crazy, Stupid, Love gibi 140 milyon $ gişe yapan bir romantik komedi de bulunuyor.

Oyuncuların ve çekim tarihlerinin henüz bilinmediği film sanki romantik komedi türünde olacağa benziyor.

Geçmiş dönemlerde Youth Republic reklam ajansı Tinder üzerinde yeni eleman avına çıkmıştı. Buradan konu hakkındaki yazımıza ulaşabilirsiniz.

Bu arada, bu, Tinder üzerine çekilen ilk film değil, ilk Hollywood filmi. Bundan önce, Rooster Teeth, Tinder: The Superhero isimli eğlenceli bir kısa film çekti. Fragmanı şöyle:

Kaynak.

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

Kategoriler: Dijital, Gündem

Yorumlar (0) Yorum Yap

/