Tiktok Jeton Hilesi

12 Ağustos 2020

Tiktok, hepinizin bildiği üzere 2019 yılındaki yaşadığı “peak” döneminin ardından 2020 yılında zirvedeki koltuğuna oturdu. Özellikle gençler arasında popülerliği korkunç bir boyuta ulaştı ve bu bağlamda tartışmaları da beraberinde getirdi.

Henüz geçtiğimiz günlerde “bıçakla soda şişesi açma trendi” yüzünden 7-8 yaşındaki bir çocuk sağ gözünü kaybetti. Teknoloji ve sosyal mecralar şüphesiz doğru kullanıldığı zaman faydalı, yanlış kullanımında ise geri dönülmez zararlara sebebiyet verebilmektedir.

Tiktok’u kullananların şüphesiz tek bir amacı var; ünlü olmak. 21.yüzyılın bir diğer zararı da şüphesiz bu olsa gerek: herkesin ünlü olmaya çalışması. “Popüler olmalıyım” “Herkes beni tanımalı”. Bu düşüncelerin altında yatan asıl problem ise tiktok gibi uygulamaların doğmasına sebebiyet veriyor: sosyal medya influencer’ları. Buna Enes Batur, Danla Biliç gibi isimler örnek verilebilir.

Tiktok kullanan bu yeni jenerasyon, nam-ı diğer Z kuşağı şüphesiz para harcamayı da pek makul görmüyor. Bu sebepten oyunda normalde parayla satılan jetonları bedavaya getirmek istiyor. Bu durumda tiktok jeton hilesi arayışına giriyor. Elbette ki internette çalışanlar olduğu gibi çalışmayanlar da mevcut.

Yorumlar (0) Yorum Yap

/