Tesla’nın Elektrikli Tırı Lansman Öncesi Görüntülendi

Berk Bardakoğlu

Berk Bardakoğlu

Co-Founder of Moonday Fashion www.moondayfashion.com

 

 

 

 

26 Ekim’de lansmanı planlanan Tesla model elektrik ile çalışan tır, lansman öncesi görüntülendi. Reddit kullanıcıları tarafından yayınlanan ve dağıtılan görüntülerde, elektrik ile çalışacak olan tırı, bir başka nakliye tırının üstünde görüyoruz.

Dış görünümüyle Tesla’nın tasarımına oldukça benzeyen, modern ve yenilikçi dizaynıyla göz dolduran bu aracın Tesla’nın aracı olduğuna kesin gözüyle bakılıyor. Tesla tarafından konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmazken, fotoğrafı gören kullanıcılar bu aracın Tesla’nın tırı olduğundan oldukça emin.
Teknik özelliklerini hala bilmediğimiz ve gizemini koruyan Tesla tır hakkında küçük ipuçlarına sahibiz. Tek bir şarj ile 480 km’ye kadar yol yapması planlanan bu aracın rakiplerine nazaran daha az kilometre yapıyor olması Tesla adına bir dezavantaj olarak görülsede; otonom özelliklere sahip olması sebebiyle piyasada rakipleri ile başa baş savaşacağa benziyor.

26 Ekim’deki lansmanı iple çekip Tesla’nın nasıl bir Elektrikli Tır ürettiğini, görüntüsünü ve teknik özelliklerini göreceğiz.

 

 

 

Kaynak: https://www.engadget.com/2017/10/03/tesla-electric-big-rig-leaks/

Kaynak: https://webrazzi.com/2017/10/04/teslanin-elektrikli-kamyoneti-ilk-kez-goruntulendi/?utm_source=webrazzi&utm_medium=headermenu&utm_campaign=header

 

Yorumlar (0) Yorum Yap

/