Tesla’dan Dünyanın En Büyük Enerji Depolama Kaynağı Geliyor

Hatice Dirgen

Hatice Dirgen

Editör @ceotudent

129 megawatt saat kapasiteli ve 30.000 den fazla konut için yeterli enerjiyi sağlayacak dünyanın en büyük enerji depolama kaynağını kurmaya hazırlanan Tesla, Güney Avustralya Hükümeti ile gereken anlaşmayı sağladı.
Güney Avustralya Hükümeti ile geçtiğimiz Eylül ayından beri görüşmelerini sürdüren Tesla, sonunda anlaşmayı gerçekleştirdi ve kömür santrallerinin kapatılması ve rüzgar tribünlerinin yeterli olmaması nedeniyle sürekli olarak bölgedeki enerji yetersizliğinden yakınan halk için de bir yenilik gerçekleştirmiş oldu.
Hükümeti ikna etmek için Elon Musk, kurmak istedikleri tesisin 100 gün içinde tamamlanacağı eğer 100 günü geçerse Tesla’ nın kurulum ücreti talep etmeyeceği sözünü verdi. 
Toplamda 129 megawatt saat kapasiteli Tesla Powerpack’lerinin bulunacağı tesis, Fransız enerji şirketi Neon’un bölgedeki rüzgar santraliyle eşleştirilecek. Bu yıl içinde tamamlanması beklenen tesisin, bir elektrik kesintisi durumunda 30.000 konutun elektrik ihtiyacını karşılayabilecek şekilde tasarlanacağı söyleniyor. 
Kategoriler: Gündem, İş, Teknoloji

Yorumlar (0) Yorum Yap

/