Telegram Kanalları

Selim Can

Selim Can

https://www.gundem71.com

Telegram, piyasadaki yeni bir mesajlaşma uygulaması değil ancak Telegram’ın çılgınlığı ve popülaritesi son yıllarda gittikçe büyüdü. Telegram, temelde kullanıcıların mesajları, videoları, resimleri vb. Ücretsiz olarak paylaşabildikleri bulut tabanlı bir mesajlaşma hizmetidir. 

Telegram ilk olarak 2014 yılında kullanıcıların birbirlerine bir şeyler gönderebilecekleri ücretsiz bir mesajlaşma uygulaması olarak tanıtıldı. Geçmişte insanlar doğrudan etkili olmayan mesajlar göndererek birbirleriyle mesajlaşır ve iletişim kurarlardı. Ancak Telegram ve WhatsApp gibi platformlar bu ekosisteme yeni bir soluk getirerdi. Bu yüzden, 2020 ve 2021’in en iyi telegram kanalları koleksiyonlarının listesine girmeden önce. Telegram ile ilgili hiçbir şeyi kaçırmamanız için bazı temel telegram bilgilerinin üzerinden geçeceğiz.
Telegram Grubu nedir?
Şimdi size en iyi telegram kanallarının bir listesini sunmadan önce, grup sisteminin telegram da faydalarıyla nasıl çalıştığını anlamaya başlayalım.

Telegram grupları WhatsApp gruplarına çok benziyor ancak üye sayısı ve özelleştirme seçenekleri WhatsApp’tan çok daha fazla.

Telegram grupları başlıca iki tipte olabilir:

Genel Gruplar – Temel olarak genel gruplar, Telegram’da aranarak doğrudan birleştirilebilen gruplardır.
Özel Gruplar – Bunlar, yalnızca davet bağlantısı ile katılabilen gruplardır ve doğrudan aramalarda görünmezler.

Telegram grupları görmek için yan taraftaki adrese gidebilirsiniz: https://www.gundem71.com/telegram-gruplari/

Kategoriler: Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/