Teknoloji ile Tasarımın Ortak Çalışma Alanı; Instagram’ın “Set-up” Hesapları

Günümüzün yaygın çalışma biçimlerinden olan home-office sitilinin getirdiği etkiler gün geçtikçe yaygınlaşırken, içimizdeki tasarım ruhu bu çalışma ortamından sanat yapmayı başarmakla meşgul şu sıralar. 

Bilgisayar programcısı, web tasarımcısı, mühendis, tasarımcı…  gibi çalışma saatleri bir masada kod yazarak ya da tasarım yaparak geçen insanlar Instagram’ın büyüsüne kapılarak çalışma alanlarını değişik perspektiflerle görüntüleyip yeni bir akım başlattılar. “Setup” ön eki ile kurdukları kelime grupları (setupdesign, setuplifestyle, isetup vb.) ile kendilerine özel isim yapan bu instagram kullanıcıları kısa sürede binlerce takipçiye ulaştılar. 

Kuşbakışı olarak fotoğraf karesine dönüştürülen bu çalışma alanları, beyaz ışığın ve simetrinin hakim olduğu dokunuşlarla daha canlı bir görüntü halini almıştır. 
Kullanıcılar sınır tanımazken bu konuda, sürekli yenilikçi tasarımsal maslarla karşılaşmak mümkün. Kullanıcılar zamanla gündelik eğlence kaynaklarını, yaşam tarzlarınıda bu alanlara dahil ederek daha farklı tasarımlar elde ediyorlar. 

Kategoriler: Sanat, Teknoloji, Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/