Tek Bir Yüzükle Bütün Şifreleri Açabileceğinizi Biliyor Muydunuz?

Hatice Dirgen

Hatice Dirgen

Editör @ceotudent

Güvenlik, günümüz dijital dünyasındaki en önemli konulardan biri. Bu yüzden de üye olduğumuz her sosyal platformda şifrelerimizi olabildiğince yüksek güvenlikte seçmek durumunda kalıyoruz. Her platforma ayrı şifre oluştururken bütün şifreleri akılda tutmak da bir hayli zor oluyor tabi. Bütün şifrelerinizi kolayca açabileceğiniz Token yüzük de tam olarak burada devreye giriyor.
Kendiniz olduğunuzu ispat etmek için sorulan tüm soruların vs. hepsini içinde barındıran Token yüzük, biyometrik teknoloji, asimetrik kriptografi ve güvenlik özellikleriyle birlikte diğer tüm anahtarların yerine geçiyor.
Uzun lafın kısası; kredi kartı şifrenizi de Token’la giriyorsunuz, arabanızı da Token’la açıyorsunuz. Ne için kullanacağınıza tamamen siz karar veriyorsunuz. 
Yüzüğü takmadan önce parmak izinizi tanımlayarak yüzüğü aktif hale getiriyorsunuz ve sonrasında da dilediğiniz gibi kullanmaya başlıyorsunuz. İçerdiği optik okuyucu sayesinde de yüzüğü çıkardığınız anda bilgileriniz tamamen erişime kapalı hale geliyor. 
Token’lerin ortalama 2 hafta pil ömrü olduğu söyleniyor. Ayrıca da 50 metre derinliğe kadar da su geçirmez özelliğe sahip. İsterseniz de farklı renk seçenekleriyle Token’ınıza sahip oluyorsunuz. Şimdilik sadece ön sipariş aşamasında olan Token yüzüğünüze sene sonunda kavuşabilirsiniz. 
Kategoriler: Girişimcilik, Teknoloji

Yorumlar (1) Yorum Yap

Philippe Dumas

"Benim aklıma gelmişti" demek istemiyorum ama benim aklıma gelmişti :D

/