Tarihi Fotoğraflarda Kadının Öneminin Altını Çizen Reklam Kampanyası

Çağatay Gültekin

Çağatay Gültekin

CEOtudent - reklamcı kafası

Dünyaca ünlü DDB Germany reklam ajansı, Stabilo markası için hazırladığı enfes kampanya ile tarihteki önemli kadınlara bir saygı duruşunda bulundu. Erkeklerin doldurduğu tarih anların karelerinde kendilerine yer bulan bu kadınları öne çıkaran ve onları bize tanıtan DDB Germany, kadınların tarihteki öneminin altını fosforlu kalemle çiziyor.

Kampanyada şu ana kadar üç basılı ilan çalışması yayınlandı. Her ilan ayrı bir kadını ve ayrı bir hikayeyi anlatıyor.


Edith Wilson

ABD Başkanı Woodrow Wilson’ın eşi ve ABD’nin ilk First Lady’si Edith Wilson, altı çizilen başarılı kadınlarda birisi. Edith Wilson, eşinin başkanlık yaptığı dönemde felç geçirmesi sonucu tüm sorumluluğunu üstlendi.

Lise Meitner

Bilim tarihine geçmiş isimlerden birisi olan Lise Meitner de kampanyada boy gösteriyor. Albert Einstein’in “bizim Marie Curie’miz” dediği Meitner, Almanya’nın ilk kadın profesörü. Nükleer fisyon üzerine çalışma yaptı, çalışma arkadaşı Otto Hahn Nobel’e layık görülürken Meitner’in ismi bile geçmedi.

Katherine Johnson

Ayaklı bir bilgisayar gibi çalışan Katherine Johnson, insanlık tarihine damga vuran bir kadın. Matematiğe olan ilgisiyle dikkatleri üstüne çeken Johnson, NACA (Ulusal Havacılık Danışma Kurulu) ve NASA’da önemli rollerde bulundu ve Apollo 11 uzay gemisinin Ay’a iniş programı sırasında yaptığı hesaplamalarla inanılmaz bir başarıya imza attı.
Kategoriler: Kreatif, Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/