Super Bowl 2018’e Damga Vurmuş 5 Harika Reklam Filmi

Super Bowl, ABD’de sadece bir spor şöleni değil. Aynı zamanda tüketimin de zirve yaptığı anlardan. Markalar bunu bildikleri için Super Bowl’a özgü reklamlarını da orada yayınlıyorlar. Aynı anda binlerce kişiye ulaşan reklamlar, artık Super Bowl’da bir gelenek oldu. Bu sene de Super Bowl reklam ile doldu taştı diyebiliriz. Bunlardan en göze çarpanlarını derlemek istedim. Reklamlarla ilgili olup olmamanız önemli değil, bu reklamlar inanılmaz büyük prodüksiyonlarla hazırlanıyor, kaliteli görseller ve kısa hikayeler izlemek isterseniz; Dün gece yayınlanmış, 52. Super Bowl’a damgasını vurmuş reklamlara bakabilirsiniz.

1) Turkish Airlines: 5 Senses with Dr. Oz

Türk Hava Yolları geleneğini bozmayarak almış ünlüsünü çıkmış yola. Bu sefer reklamdaki ünlü çoğumuzun bildiği Dr. Mehmet Öz. İnsanın 5 duyusunu kendi programındaki gibi etkileyici ve sade bir dille anlatarak izleyicileri harekete geçmeye davet ediyor.

2) Lexus LS 500 F SPORT / Marvel Studios’ Black Panther

Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz, Avengers serisinde de gördüğümüz Marvel karakteri Black Panther ve Lexus’un son model otomobili karşı karşıya gelmiş ve ortaya aksiyonu bol bir otomobil reklamı çıkmış. Sondaki slogan ise; karakterin unvanını araç ile birleştirmiş ve “Long Live The King” olmuş.

3) Budweiser: “Stand By You”

Bu sefer fabrikasını göstermeyi seçen Budweiser, bir strateji değişikliğine gitmiş gibi görünüyor. Fabrikayı gösterme stratejisi, Türkiye’de son zamanlarda gördüğümüz BİM reklamına da benzemiyor değil. Hatırlanacağı üzere BİM, fabrikasını göstermeyi seçip işçilerini yansıtarak bir duygusallık aşılamaya çalışmıştı. Aynısını Budweiser’dan da bu sene görüyoruz. Fon müziği ve reklamın konsepti ise meşhur Stand By Me parçasını kullanarak oluşmuş.

4) Sprint: Evelyn

İlk izlendiğinde robot Sophia, Westworld’e mi gelmiş diye bir düşündürten, sonrasında  esas ben çok yanlış gelmişim dedirten reklam. Kimilerinin distopyası olan yapay zekaya sahip robotların geyiğini izliyoruz.

5) Bud Light: The Bud Knight

Epik bir giriş ve tatlı bir kelime oyunuyla markanın kahramanı Bud Knight er meydanına iniyor. İniyor inmesine ama bu sefer kurtarıcı olarak değil sanki… Epik mizah denilen olayı bu reklamda net bir şekilde görebiliyoruz.
Sizin en beğendiğiniz reklam hangisi oldu?

Yorumlar (0) Yorum Yap

/