Starbucks Kendi Sanal Baristasını Test Ediyor

Starbucks sanal yardımcı işine kendini de dahil etti. Popüler kahve markası baristaları geçip telefonunuza direk konuşarak sipariş verebileceğiniz Siri benzeri bir asistan uygulaması ortaya sürdü.

Özellik, Starbucks’ın geçen yıl çıkardığı müşterilerin sinir bozucu kuyruklardan kaçınıp online olarak önceden sipariş vermesini sağlayan Mobile and Pay uygulamasına bir eklenti olarak çalışıyor.

Tıpkı Google Asistan ve Apple’ın Ciri’si gibi, My Starbucks Barista’nın sesli bir asistan ve kişisel zevkinize göre siparişlerinizi düzenleyen bir sohbet robotu olabilme kapasitesi var.

”Starbucks tecrübesi baristamiz ve müşteriler arasındaki kişisel iletişim üstüne kuruludur,o yüzden dijital ekosistemimizde yaptığımız her şey bu hassaslığı yansıtmalı.” dedi CTO Gerri Martin-Flickinger ve ekledi: ”Takımımız uygulamamızdaki sesli siparişin gerçekten kişisel olmasına odaklanmış durumdalar.”

Maalesef, uygulama herkes açısından kolaylıkla erişilebilir olmayacak. Şu an itibariyle iOS için beta testinde olan uygulama, yılın ilerisinde servisi Android’e taşımayı planlıyor. Kahve yapımcısı ”My Starbucks Barista”’yı henüz sadece Amerikada seçili 1000 kişilik bir müşteri grubunun kullanımına açtı.

My Barista’nın yanında marka ayrıca Amazon Alexa için ”Reorder Skill”’i çıkarıyor. Bu uygulama ile beraber müşterilerin Alexa’ya ”Starbucks’ımı sipariş et” demesi ile müşterilerin her zamanki siparişlerini almalarını kolaylaştırıyor. Ayrıca Echo’nuzu burdan Reorder Skill kullanarak düzenleyebiliyorsunuz.

Her halükarda, bu uygulama insan baristaların isminizi daha kolay söylemesini kolaylaştırıyor olmalı.

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

Kategoriler: Gündem, Teknoloji

Yorumlar (0) Yorum Yap

/