l SSK Rapor Parası Sorgulama - CEOtudent

SSK Rapor Parası Sorgulama

SSK - Bağ-Kur

SSK - Bağ-Kur

https://www.sskbagkur.com/ Ceotudent Blogu.

 Tıklayın: https://www.sskbagkur.com/ssk/rapor-parasi-sorgulama-h2486.html

SSK sitesi olarak SGK ile ilgili tüm gelişmeleri sitemize eklemeye devam ediyoruz. 2019 yılında rapor parası sorgulama nasıl yapılır? E devlet üzerinden sorgulama işlemi yapılabiliyor mu? TC ile, Ptt şubesinden veya telefon ile rapor parası sorgulaması nasıl yapılıyor diye merak ediyorsanız aşağıda yer alan bilgileri inceleyebilir, aklınıza takılan detaylar için sayfanın sonunda yer alan yorum bölümümüzü kullanabilir ve anında yanıt alabilirsiniz.

SSK Rapor Parası Sorgulama

SGK’lı
çalışan işçilerin raporlu olduklaru süre zarfında işveren tarafından maaştan kesinti yapılması nedeniyle ortaya çıkan mağduriyetin önüne geçmek için SGK tarafından “iş göremezlik ödeneği” ödenmektedir. SGK, iş göremezlik parasının ödemesinin yapılması için çalışan kişinin 1 yıl önceki tarih içinde en az 90 gün priminin olup olmadığına bakmaktadır. Çalışan kişi bu şartı taşıyorsa ve rapor parası başvurusu onaylanırsa SGK tarafından ödeme yapılır ve ödemeyi OTT şubelerinden çekebilirsiniz. Sizler için rapor parasının nasıl sorgulandığını ve yatıp yatmadığını nasıl öğreneceğinizi yazdık. Sorgulama yapmadan önce bilmeniz gereken şeyler vardır. Bu da raporunuzun 3 günü geçip geçmediğidir. Eper raporunuz 3 gün ve üzerinde ise SGK tarafından ödemeniz yapılır, aksi durumda ödeme yapılmayacaktır.

Rapor Parası Sorgulama E Devlet

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) E devlet üzerinden (https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/) rapor parası ile ilgili tüm güncel gelişmeleri kontrol edebilirsiniz. E-devlet’e giriş yaptıktan sonra “4A/4b işgöremezlik Ödemesi Görme” sayfasını ziyaret ederek sisteme kayıtlı iş göremezlik bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. E devlet şifreniz bulunmuyorsa şifrenizi almak için en yakın PTT şubelerini ziyaret edebilir, kimlik belgenizle hemen şifrenizi alabilir ve e-devlet’e giriş yapabilirsiniz.

İlgili link: https://www.turkiye.gov.tr/4ab-isgoremezlik-odemesi-gorme

Rapor Parası Sorgulama Telefon Numarası

Siz de Alı 170 Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi’ni arayarak rapor paranızın ne durumda olduğunu öğrenebilirsiniz. Ancak SGK müşteri hizmetleri yoğun bir şekilde çalıştığından dolayı hattı düşürmekte zorluk çekebilirsiniz. Siz de yukarıda yer alan e-devlet üzerinden sorgulama işlemini ilgili linkler aracılığıyla yapabilir, çağrı merkezinde sıra beklemek zorunda kalmazsınız.

SSK Rapor Parası Sorgulama 1
Kategoriler: Alıntılar

Yorumlar (0) Yorum Yap

/