Spor Yaparken Sosyalleştiren Girişim: BeeSportive

Yağmur Avvurur

Yağmur Avvurur

Founder @ceotudent

24 Haziran 2016

Kurucu Kerem Engin tarafından hayata geçirilen, İTÜ Çekirdek girişimlerinden Beesportive, spor kültürünü insanların hayatlarına yerleştirmeyi ve spor yaparken bireylerin sosyalleşmelerini hedefleyen bir girişim. Kullanıcılarının herhangi bir spor branşında istedikleri çevrede spor yapmak için bir araya gelmelerine olanak sağlayan projelerinin test aşamasında İTÜ, Boğaziçi, Koç ve Sabancı Üniversitelerinde kampüs ekipleri kuran ve üniversitelere özel Facebook gruplarında binlerce üyeye ulaşan BeeSportive’in uygulaması da bu yaz store’larda olacak!

Spor yapmak isteyen bireyler bu aşamada Facebook grupları üzerinden Beevent açarak yapmak istedikleri sporu, yeri ve zamanı bildiriyor; katılmak isteyen Beesportive üyeleri ise yorum atarak etkinliğe dahil oluyorlar. Böylece kullanıcı spor yaparken sosyalleşme ve yeni insanlarla tanışma fırsatına sahip oluyor.5000’i aşkın üyesi bulunan Beesportive ekibinden aldığımız bilgiye göre girişim şu anda İTÜ, Boğaziçi, Sabancı ve Koç üniversitelerinde aktifliğini sürdürüyor ve daha birçok üniversiteyle de görüşmelerine devam ediyor.

Bizim de CEOtudent olarak iletişim sponsorluğunu üstlendiğimiz Türkiye’nin ilk StartUp festivali CrowdUp’16’ın partnerlerinden olan BeeSportive de spor aktiviteleriyle katılımcılara keyifli anlar yaşatmıştı.

Detaylı bilgi için Beesportive’in web sitesini buradan inceleyebilir, Facebook sayfasını ise tam olarak buradan takip edebilirsiniz. 🙂

facebook-paylas2  new-twitter-paylas2

Yorumlar (0) Yorum Yap

/