Sosyal Medya Kullanmayı Reddeden 8 Yabancı Ünlü

Zeynep Güçlükol

Zeynep Güçlükol

Bogazici University

Önümüz arkamız sağımız solumuz postlar, tweetler ve hikayeler olmuşken isimlerine oldukça aşina olduğumuz ünlüler sosyal medya kullanmadan da yaşanabileceğinin örnekleri olarak karşımıza çıkıyor

1) Angelina Jolie

2011 yılında USA Today’e verdiği bilgiye göre Jolie, Amazon.com’da ilk kez arama yapmış ve karşılaştığı seçenekler karşısında epey şaşkına dönmüş. Bundan birkaç yıl sonra da bilgisayarın nasıl açıldığını bile bilmediğini itiraf etmiş.


2) Brad Pitt

Angelina Jolie’nin neredeyse eski eşi olduğunu düşündüğümüzde, Pitt de bizi şaşırtmıyor. Aslında burada da durum vahim çünkü herhangi bir sosyal medya hesabının olmamasının yanında Pitt de bilgisayarların nasıl çalıştığını bilmiyor ve bilmek de istemiyor.


3) Elton John

Neredeyse tam 10 sene önce internetin beş yıl içerisinde komple kapatılacağını söyleyen John, görünüşe göre “biraz” yanıldı. Bunun yanında müziğin online paylaşım dolayısıyla zarar gördüdüğü söyleyen İngiliz sanatçı, belki de bu konu hakkında haklı olabilir.


4) George Clooney

George Clooney, tam bir Twitter ve Facebook karşıtı. Öyle ki bunu çok ağır sözlerle dile getiriyor. Clooney’e göre eğer ünlü birinin Twitter hesabı varsa, geri zekalıdır.


5) Rachel McAdams

The Notebook, Sherlock Holmes ve The Time Traveler’s Wife gibi filmlerden tanıdığımız McAdams, 2009 yılında neredeyse karanlık çağda yaşadığını, haberleri öğrenmek için radyo dinlediğini ve e-mail kullanmakta epey kötü olduğunu söylemiş.


6) Eminem

Eminem eğer bilgisayar kullanmayı öğrenirse tüm gün kendisi hakkında yapılan yorumları okuyup delireceğini düşündüğü için bu olaylardan uzak duruyor.


7) Jennifer Lawrence

2014 yılında, bir radyoda söylediğine göre akıllı telefonlarla ve teknolojiyle arası iyi olmayan Lawrence, Twitter’ın “akla hayale sığmaz” olduğunu düşünüyor.


8) Jake Gyllenhaal

Jake Gyllenhaal ise bireylerin telefonlarına, çevrelerindeki insanlardan daha çok bağlı olduğundan şikayetçi. Bu yüzden de sosyal medya hesabı kullanmaya pek sıcak bakmıyor.

Facebook'ta Paylaşnew-twitter-paylas

Kategoriler: Dijital, Uncategorized @tr

Yorumlar (0) Yorum Yap

/