86 Yaşındaki Snooker Hayranı Fatma Teyzenin Eurosport’a Verdiği Muhteşem Röportaj

Popüleksi

Popüleksi

gündemsel konuları özetliyorum

86 yaşındaki Fatma Bostan sıkı bir snooker hayranı. Neredeyse her maçı takip ediyor ve sporcuları bir bir tanıyor. Türkiye’de çok fazla snooker takipçisi olmamasına karşın, Fatma Teyze bu konuda kalıpları yerle bir etmiş.
Eurosport ise bu durumdan haberdar olmuş ve Fatma Teyze ile konuşup bir röportaj yapmaya karar vermiş.

Trabzonlu Fatma Bostan, Trabzon’dan 1967’de İstanbul Kadıköy’e yerleşmiş.

Kendisinin 3 oğlu, 2 kızı ve bir sürü de torunu var.

Buraya kadar her şey normal geliyor. Ancak Fatma Teyzeyi diğerlerinden ayırt eden bir özelliği var: Kendisi tam bir snooker hayranı.

Ailesindeki herkes sporla ve özellikle futbolla çok ilgili. Ama spor spikeri olan torunu onu çok özgün bir spora alıştırmış. Bir bilardo türü olarak bilinen snooker, İngiliz bilardosu olarak da anılır. Yetenek ve strateji, bu sporun temelini oluşturuyor.


Torunu sayesinde snooker izlemeye başlayan Fatma Teyze, yavaş yavaş bu sporun sıkı bir takipçisi olmaya başladı.

“Babaannemiz hiçbir snooker turnuvasını kaçırmıyor. Her turnuva öncesi Eurosport’ta snooker spikeri olan Emre Özcan’la konuşup maçların saatlerine dair bilgi alıyor. Maç saati geldiğinde ise televizyonun karşısına geçiyor.”


10 senedir neredeyse her maçı izleyip, snooker kurallarını detaylıca bilen Fatma Teyze, ailesinin haberdar etmesiyle Eurosport tarafından da tanınmış oldu. Bunun üzerine Eurosport bir röportaj teklifinde bulundu.

Yalnızca izlemeye dayanan bir ilgi ve sevgi de değil Fatma Babaanne’ninki. Snooker’ın taktiksel boyutuna da oldukça hakim. Birçok kez snooker maçı izleyince bile kolayca anlaşılamayacak teknik detayları çok iyi biliyor. Anlamayanlara ise kızıyor: “Mavinin doğru tarafını nasıl bilmezsin?”

Sonunda kıramayıp Emre Özcan’ın Eurosport röportaj teklifini kabul etti ve ortaya dünyalar tatlısı bir röportaj çıktı.

Fatma Bostan’a hiç fark etmiyor: maç ya da turnuva!  Bir kez izlediğini bir daha unutmuyor. Snooker sevdalılarına taş çıkartacak derecede bilgi sahibi. Kendisine sorulan, hiç de kolay olmayan 10 sorudan 7’sini rahatlıkla bilmiş babaannemiz. Emre Özcan’ın dahi bu soruların tamamına cevap veremediğini ekleyelim.

İşte her sporseverin “keşke benim babaannem de böyle olsa da beraber spor izlesek” diyeceği Fatma Babaanne’nin o muhteşem röportajı! ?

Kategoriler: Başarı

Yorumlar (0) Yorum Yap

/