Snapchat ve Instagram’dan Sonra Şimdi de Whatsapp’a Stories Özelliği Geliyor

Dilara Avlupınar

Dilara Avlupınar

Boğaziçi Ekonomi

Üç yıl önce Snapchat ile başlayan, geçtiğimiz yaz da İnstagram’a eklenen “Stories”(Hikayeler) şimdi de Whatsapp’a geliyor. Zuckerberg eleştirilere aldırmadan bu özelliği bütün platformlarına aktaracak gibi…

Facebook önce kendisine sonra da Instagram’a eklediği Hikayeler özelliğini şimdi de Whatsapp’a taşıyor. Yaklaşık 4 ay önce Whatsapp’a hikayeler özelliği ekleneceği ve beta aşamasından sonra da tüm dünyaya yayılacağı söyleniyordu. 12 Şubatta WABetaInfo hesabının attığı şu tweet ile söylentiler doğrulandı diyebiliriz :

Hikayeler eklentisinin iOs’un son sürümünde yer alıp almayacağı tam olarak bilinmiyor. Ayrıca rehberde var olan herkesin ulaşabileceği bir uygulama olan Whatsapp için bu özelliğin kullanışlılığı da kafalarda soru işaretleri bırakıyor. Ancak tweetteki görsele bir kez daha bakacak olursak Gizlilik Ayarları ile kimlere gösterileceği sorunu çözülmüş gibi duruyor.

Beta sürümünün Android versiyonunda ise “Chats”, “Status” ve “Calls” şeklinde üç ayrı sekme bulunuyor. Hikayelerin ömrü ise 24 saat, ayrıca şuan için bir hikayeyi yükledikten sonra silmek ya da daha uzun süre kalmasını sağlamak mümkün değil.

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

Kategoriler: Dijital, Uncategorized @tr

Yorumlar (0) Yorum Yap

/