Silsile İzle (2014) Yerli Filmi 1080p

Silsile 2014 yapımı yerli gerilim filmini Full Hd 1080p İzleyecekler için konusu; Ece, Cenk ve Faruk 3 yakın arkadaştır.

Ama yaşayacakları bir gece üçünün tüm hayatını değiştirir. Sıcak bir yaz gününde geçen olayda, güzel ve çekici olan Ece, sevgilisi faruk ve yakın arkadaşları olan, Amerika’dan bunalıp ülkesine yeni dönmüş olan Cenk ile birlikte dışarda bir yerlerde görüşüğ eğlenirler. Eğlenceleri bittikten sonra Cenk ile Ece, Cenk’in yaşadığı kaldığı eve giderler. Bu sırada aralarındaki küllenmiş aşk çok alevlenmiştir. Cenk, yakın dostu Faruk’a ihanet etmek istemez ama Ece’ninde güzelliği ve çekiciliği karşısında kendinede hakim olamamaktadır. Bir ikilem arasında kalan Cenk bu yakınlaşma esnasında birden evde yalnız olmadıklarını fark eder. Evde yalnız değillerdir ve bir hırsızın evde olduğunu farkederler. Hırsızlığı ardından işlenen bir suç takip eder. Ece gider, Faruk gelir. Üç insan hem birbirlerinden sakladıklarıyla hem de bir suçla baş etmeye çalışır. Ancak bu düşündükleri kadar kolay olmayacaktır. Büyük şehirlerde yaşanan hayatların arasındaki karmaşık ilişkilerin, derin yaraların ve hayatın kırgınlığının sorgulandığı filmde, bu üç karakterin hayatlarını sonsuza kadar değiştirecek bir olaylar silsilesi yaşanır.
Silsile İzle filmi, 2014 yapımı Türk gerilim filmlerindendir. Silsile Full Hd İzle filmi şık bir sahne ile açılıyor. Dead Man Bones grubunun Lose your Soul parçası ile açılan film seyirciyi ilk dakikalarından itibaren içine çekmeyi başarıyor. İlk olarak Cenk karakteri ile tanışıyoruz ardından Ece  ve Faruk’un görüntüye dahil olmasıyla birlikte birbiri ile yakın temasta olan 3 kişinin arasında bir aşk üçgenine doğru hikayenin yol alacağının sinyalleri veriliyor. Silsile Tek Parça İzle filmi ilerledikçe Cenk ve Faruk’un çok yakın dost olduğunu, Ece’nin ise Cenk’in bir zamanlar sevgilisi olduğunu ama yaşanan bazı olaylar sebebiyle tercihini Faruk’tan yana kullandığını ve bu ikisinin ilişkilerini evlilik noktasına kadar getirdiklerini öğreniyoruz. Film omurgasını bu bağlantılar üzerine kuruyor ve işin içine bir de cinayet vakası ekleyerek kuvvetli bir çatışma altyapısı oluşturuyor. Silsile Tek Part İzle filmi tek bir geceyi ve Karaköy’ü kendine mesken ediniyor. Aynı anda 2-3 farklı yerde geçen olayları yansıtırken ise sırtını paralel kurguya yaslıyor. Sinematografik açıdan ise son zamanlarda gördüğüm en doyurucu işlerden biri. İstanbul’un o varoşlar atmosferini yansıtma anlamında beklentilerin üzerine çıkılmış. Silsile 1080p İzle filminin yönetmenliğini Ozan Açıktan’ın yaptığı, senaristliğinde ise Ozan Açıktan’a Cem Akaş ve Faruk Özerten eşlik ettiği 7 Mart 2014 tarihinde vizyona giren dram ve gerilim türündeki yerli gerilim filmleri arasındadır. Aynı zamanda yerli suç filmleri kategorisinde de yer almaktadır. Başrollerin de Nehir Erdoğan, Tardu Flordun, İlker Kaleli, Serkan Keskin ve Aytaç Uşun yer almaktadır. Filmin çekimleri Karaköy’de yapılmıştır. Online Film İzle ve Yerli Filmler İzlecileri arasından IMDb puanı ise 6,4’tür. Ve film İstanbul Film Festivalinde Ulusal Yarışma En İyi Görüntü Yönetmeni dalında ödül almıştır. Silsile Filmi, toplam 3 haftada 31.088 seyirciden, 329.784,00 TL hasılat elde etmiştir. Tüm Silsile 2014 İzleyicilerine iyi seyirler dileriz.

Yorumlar (0) Yorum Yap

/