l Seyahat İzni Türkiye' Yi Kapsıyor Mu? - CEOtudent

Seyahat İzni Türkiye’ yi Kapsıyor mu?

Yeşil Pasaport, kıdemi 3.derece 1.kademe devlet memurlarına, devlet sanatçıları, bürokratik kişilere verilen ve 100′ den fazla ülkeye bu pasaport sayesinde vizesiz giriş yapabilen pasaport türüdür.

Seyahat İzni Türkiye' yi Kapsıyor mu? 1
Avrupa Birliği ve Schengen’ e üye ülkelerin ortaklaşa aldığı karar doğrultusunda Birlik üyesi olmadığı halde 61 ülkenin Ab üyesi ülkelere turistik amaçlı vizesiz girebildiğini ve bununda güvenlik zaafiyeti oluşturabileceği vurgulanmıştır.

ETIAS adında bir uygulama oluşturmuş ve bahse konu bu ülkelerin vatandaşları Avrupa’ ya seyahat etmeden önce “Seyahat İzni” almaları istenmiştir. Aksi halde ülkeye giriş işlemlerinin yapılmayacağı belirtilmiştir.
Ancak Avrupa Birliğinin almış olduğu bu karar akılları karıştırmaya yetmiştir. Örneğin Yeşil Pasaport ile Ab ülkelerine gitmek isteyen bir Türk vatandaşı da bu sisteme kayıt olmalı mı? sorusuna cevap arayalım.
Bu konu üzerinden internette arama yaptığınızda yerli yabancı bir çok kaynak bulabilirsiniz.  “Yeşil Pasaport Seyahat İzni” ile ilgili aradığınız cevapları mutlaka bulacaksınız.
Kategoriler: Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/