Sektör Dinamiklerini Dijitalleştiren Spor Girişimi Mysu.com 

İsmail Çınar

İsmail Çınar

Boğaziçi İşletme / Satış / Dijital Pazarlama

2 Temmuz 2017

Her geçen gün etkisini daha da çok hissettiğimiz ve sık sık duyduğumuz “dijital” hemen her sektöre penetre olmuş durumda. Klasik medya kanallarına yapılan harcamalar yerini her geçen gün dijital kanallara bırakırken dijital üzerine odaklanan şirketler başlı başına büyük bir sektör haline geldi.

Sporda Dijitalin Durumu

Boğaziçi Üniversitesi’nde almış olduğum Dijital Pazarlama dersi sayesinde tanıştığım spor girişimi Mysu.com (My Sports Universe) da spor ve sağlıklı yaşam dikeyine hızlı bir giriş yaparak sektör dinamiklerini dijitale taşıma yolunda ciddi adımlar atıyor. Aslına bakarsanız sektördeki ilk firma değil Mysu, ancak izlemiş olduğu ücretsiz üyelik ve gelir paylaşımı modelleri sayesinde kısa zamanda spor camiasında adından söz ettirir hale gelmiş durumda.

Peki ne yapıyor Mysu.com?

Lokasyon bazlı arama seçenekleri sunarak en yakın salonları, spor eğitmenlerini, diyetisyenleri listeliyor.Tabi böyle söyleyince basit geliyor kulağa, ancak tek tek gezip bizzat salon yetkilisi/eğitmenlerin sitede sayfa açmasını sağlayarak ciddi bir güvenilirlik sağlayan Mysu ekibinin en güçlü olduğu taraflardan biri de saha ekibi.

 Ayrıca taksit yapmayan salonlar/eğitmenler için kredi kartı ile taksitlendirme seçeneği de getirmiş ki bu da özellikle  PT(Personal Trainer) paketleri için büyük kolaylık.
 

Neden “Sporun Sosyal Medyası” Demişler ?

Mysu.com standart bir pazar yeri olmadığını da üye girişi yaptıktan sonra karşımıza çıkan ekranda gösteriyor.
Siteye kayıt olan kişiler hangi salona üye, hangi eğitmenden ders alıyor bunu görebiliyoruz. Bu da hem spor arkadaşı bulmak hem de o salonlar hakkında olumlu/olumsuz feedback edinebilmek adına çok güzel bir özellik. Siteyi kurucusu Yusuf Öç’ten dinlemek isterseniz;

Spor Eğitmeni/Diyetisyenler İçin Avantajı Nedir ?

Mysu.com reklamlarını her yerde görür hale geldiğimiz şu günlerde sektör profesyonelleri için ücretsiz kayıt olabildikleri bu sitede yer almak aslında maliyetsiz bir reklam çalışması niteliğinde. 
Ayrıca Mysu üzerinde makale yazarak gelir elde etmek de mümkün, Youtube’un videolar için yapmış olduğu izlenme başı ödemeye benzer bir sistem ile Mysu.com Pazarlama Sorumlusu Murat Can Bayraktar da makaleler için okunma başı ödeme yapacaklarını belirtiyor. 
Ayrıca Webrazzi’nin 14 Mart 2017 tarihli haberinde 50 profesyonel eğitmen ve 200 kullanıcıdan bahsedilirken, üzerinden 4 ay bile geçmeden bu sayıları dörde katladığını belirtiyor Mysu.com yetkilileri. 

Yorumlar (0) Yorum Yap

/