Samsung Türkiye, Kadına ve Çocuğa Şiddet İçeren Dizilere Reklam Vermeme Kararı Aldı

At Direktör

At Direktör

"Mükemmel fikirlere sahip olmak, onları satamadığınız sürece işe yaramaz."

Samsung Türkiye, içeriğinde kadına veya çocuğa şiddet bulunan dizi ve programlara sponsor olmama, reklam vermeme ve ürün yerleştirmede bulunmama kararı aldığını duyurdu.
Ne yazık ki ülkemizde şiddet eğilimi üst safhada ve bundan en çok zararı gören kadınlar ve masum çocuklar. Her gün onlarca kadın ve çocuk şiddete maruz kalıyor ve hatta öldürülüyor. Toplumumuz her ne kadar bu konuya dikkat çekmeye çalışsa da çabalar yetersiz kalıyor.
Sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla birlikte şiddet içerikleri daha çok görünür hale geldi. Evet bu şiddet hep vardı ama artık daha çok duyar olduk. Türkiye’deki şiddetin bilançosu günden güne artarken toplum ve sivil toplum kuruluşları bu konuya dikkat çekmek için uğraş veriyor. Samsung Türkiye ise bu uğraşa destek verdi ve kadına ve çocuğa şiddet içerikli dizilere, programlara reklam vermeme kararı aldı.
Yapılan açıklamada Samsung Electronics Türkiye Kurumsal Marka & Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Barış Gökpınar, şunları söyledi:

“Ülkemizde her geçen gün kadına ve çocuğa yönelik uygulanan şiddetin ve bu yöndeki haberlerin arttığını üzüntüyle görmekteyiz. Böyle bir dönemde televizyonlarda yayınlanan bazı dizi ve programların kadınlara ve çocuklara şiddeti senaryo ve formatlarının temeline koyuyor olmasını kabul edilemez buluyoruz. Bu nedenle ana konusu kadına ve çocuğa şiddet olan dizi ve programlara reklam vermeme, sponsor olmama ve ürün yerleştirmesinde bulunmama kararımızı hayata geçiriyoruz. Samsung Electronics Türkiye’nin televizyon reklam gücüyle kadın ve çocuğa karşı işlenen fiziksel ve psikolojik şiddetin normalleştirilmesine ortak olmayacağız. Samsung Electronics Türkiye olarak reklam veren diğer tüm kurum ve kuruluşları da bu hareketimize katılmaya davet ediyoruz.”

Umuyoruz ki Samsung Türkiye’nin bu davranışı diğer tüm kurum ve kuruluşlara örnek olur. Artık televizyonda ve sosyal medyada şiddet içerikli hiçbir içerik görmek istemiyoruz!
Kategoriler: Gündem

Yorumlar (0) Yorum Yap

/