Saadet Öğretmene Melania Trump’ın Elinden Uluslararası Cesaret Ödülü

İzmir’in Menderes İlçesi’nde, yaşları 6 ile 11 arasında değişen 6 kız öğrencisine cinsel istismarda bulunan okul müdürünün tutuklanmasını sağlayan Öğretmen Saadet Özkan, ABD Dışişleri Bakanlığı’nın geleneksel Uluslararası Kadınlar Cesaret Ödülü’nü, Başkan Donald Trump’ın eşi First Lady Melania Trump’tan aldı.

ABD Dışişleri Bakanlığı’nın her yıl düzenlediği Uluslararası Kadınlar Cesaret Ödülü’ne layık görülen dünya çapındaki 13 cesur kadın arasında yer alan Saadet öğretmen, ödülünü dün Washington’da düzenlenen törenle ABD Başkanı Donald Trump’ın eşi Melania Trump ve Dışişleri Bakanı Yardımcısı Thomas A. Shannon’ın elinden aldı. Özkan, “eğitimci ve cinsiyet eşitliği” dalında ödüle layık görüldü.

​Melania Trump, Uluslararası Kadınlar Cesaret Ödülü töreninde yaptığı konuşmada, “Bugün burada farklılık yaratan ve hepimize ilham kaynağı olan kadınlarla birlikte olmaktan onur duyuyorum. Bir çok yaşama dokundular, kendilerinin kişisel güvenliklerine yönelik akla hayale gelmeyecek tehditlere boyun eğmeden başkalarının yaşamlarını, onurlarını kurtardılar. Bu kahraman kadınların her birinin sıra dışı cesaret öyküleri var. Bu da bizlere esin kaynağı olmalı” dedi.

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

Yorumlar (0) Yorum Yap

/