Rocket Talks: Herkesin her şeyi konuşabildiği platform

Yalçın Karpuzcu

Yalçın Karpuzcu

Founder- Rocket Talks

İnsanlara özellikle öğrencilere ilham vermek, onları motive etmek, deyim yerindeyse “ateşlemek” amacıyla kurulan Rocket Talks’ta; isteyen herkes başarılarını, başarısızlıklarını, tecrübelerini hatta anılarını anlatabilir, proje veya proje fikirleri varsa onlardan bahsedip kendilerine ortak ya da ekip arkadaşı bulabilir, katılımcılardan feedback alabilirler. Dileyen herkes etkinliklere katılım sağlayabilir, herhangi bir üyelik sistemi yoktur. 
1 Ekim’de Üsküdar Fikir Sanat Merkezi’nde ilkini düzenlediğimiz etkinliğimizde TEDx konuşmacısı Perçin İmrek tecrübelerini, neler yaptıklarını anlatıp içsel motivasyon hakkında tavsiyelerde bulundu; girişimciler Batuhan Taylan ve Onur Doğan girişimcilik hayatlarında yaşadıkları zorlukları anlattılar; son olarak ise sosyal sorumluluk projelerine adanmış bir kulüp olan Özyeğin Üniversitesi Toplumsal Çatı Kulübü Yönetim Kurulu’ndan üç arkadaşımız nereden yola çıktıklarını, neler yaptıklarını ve gelecek planlarını anlattılar. 
          Hazel Ayvaz‘ın moreatörlüğünde Özyeğin Üniversitesi Toplumsal Çatı Kulübü
22 Ekim’de İTÜ Cankut Bagana İnovasyon Laboratuvarı’nda gerçekleştirdiğimiz ikinci etkinliğimizde Öğrenenler’in kurucusu Selçuk Keser tecrübelerini ve “iyi ki”lerini paylaştı. İnternet üzerinden bizi görüp etkinliğimizde konuşmak isteyen ve Kocaeli’nden kalkıp gelen FikirHastası platformunun kurucusu Aykan Balık ise girişimciliğin ne olduğunu, ne olmadığını kendi düşünceleriyle katılımcılara aktardı. Daha sonra, İTÜ CBİLAB’ı kuluçka merkezivari bir yere çevirmek isteyen İTÜCBİLAB ekibi laboratuvarı tanıtıp gelecek planlarından bahsettiler. Katılımcılarımızdan Kerem Batuş proje fikrini bizimle paylaştı, ortak veya ekip arkadaşı bulamadı ama değerli feedback’ler aldı.Etkinliğimizi 20 dakikalık hızlı tanışma aktivitesiyle bitirdik.
                                 Öğrenenler‘in kurucusu Selçuk Keser‘in selfiesi
Aralık ayında gerçekleştireceğimiz 3. etkinliğin yeri ve zamanı henüz belli değil.

Rocket Talks‘u facebook üzerinden takip edebilirsiniz.

Yorumlar (0) Yorum Yap

/