Robert Downey Jr.’ın Yeni Projesi: Çevreyi Robotlarla Temizleyeceğim

Dicle Temiz

Dicle Temiz

Editör - Bilgi Unv.

Iron Man, Avengers, Sherlock Holmes gibi filmlerden tanıdığımız Robert Downey Jr., birçoğumuzun gönlünü oyunculuğuyla fethetmişti. Şimdi de dikkatini oyunculuktan çevreye çeviren ünlü oyuncu, yeni projesiyle hepimizi heyecanlandıracak gibi gözüküyor.
Downey, Amazon tarafından düzenlenen Yapay Zeka Konferansı’nda yaptığı konuşmayla ilk defa ‘Ayak İzi Koalisyonu’ planını açıkladı. Bu koalisyonun stratejisi, temel olarak çevresel hasarı azaltmaya dayanıyor.
Yaptığı konuşma sırasında, robotlar ve nanoteknolojiyle beraber çevrenin büyük ölçüde temizlenebileceğini savunan ünlü oyuncu, projenin ayrıntılarını henüz bitirebilmiş değil. 2020 yılının Nisan ayında başlatılması planlanan proje için footprintcoalition.com isimli bir web sitesi bulunuyor.

Bundan 1 Yıl Sonra Daha Temiz Bir Çevreye Sahip Olabiliriz!

İklim değişikliğinin 2050 yılına kadar felaket seviyelere ulaşacağı artık tüm dünya tarafından biliniyor. Bu tehlikeyle mücadele için kolları sıvayan Robert Downey Jr., eğer planını hayata geçirebilirse filmdeki karakterini gerçek hayatta bir kahramana çevirebilecek gibi gözüküyor.

İlerleyen zamanlarda projesi için çevresindeki akıllı insanları ekibine katmak istediğini söyleyen Downey, fikirlerini hayata geçirmek için elinden geleni yapmaya hazır duruyor. Eğer proje planlanan gibi giderse, önümüzdeki süreçlerde robotlar tarafından temizlenen bir çevreye sahip olabiliriz!

Yorumlar (0) Yorum Yap

/