Usta Oyuncu Rasim Öztekin Hayatını Kaybetti

Cyaffel Gusto

Cyaffel Gusto

Üretemediğim her günü yaşanmamış sayarım.

Geçtiğimiz günlerde kalp krizi geçiren Rasim Öztekin, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
62 yaşındaki Rasim Öztekin önceki gün öğle saatlerinde arkadaşlarıyla mesajlaştıktan sonra fenalaşmıştı. Kalbi duran sanatçı, yapılan müdahaleler sonrasında hayata döndürülmüştü. Kadıköy’de bulunan Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Öztekin tedaviye yanıt vermedi ve hayatını kaybetti.
Usta sanatçının hayatını kaybettiği bilgisini Bakan Koca paylaştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca paylaştığı mesajında “Dizi, tiyatro ve sinema oyuncusu Rasim Öztekin, geçirdiği kalp rahatsızlığından sonra, Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanemizde yapılan bütün müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Televizyon olan her evde aileden biriydi. Başımız sağ olsun” ifadelerini kullandı.
Kısaca Rasim Öztekin’in hayatı

Rasim Öztekin 1959 yılının 14 Ocak günü İstanbul’da doğdu. BKM’den tanıdığımız oyuncu Pelin Öztekin’in babası olan Öztekin, liseyi Galatasaray Lisesi’nde okumuştur. Sonrasında İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulundan mezun olan usta isim, sahne yaşamının ilk deneyimlerini İstanbul Akademik Sanatçılar Topluluğu ve Kadıköy Halk Eğitim Merkezi ve Nöbetçi Tiyatro’da amatör çalışmalarda edinmiştir. İlk profesyonel adımlarını ise Ferhan Şensoy’un Ortaoyuncular topluluğunda atmıştır. 2016 yılında Kel Hasan Efendi’nin kavuğu, Ferhan Şensoy tarafından kendisine devredilmiştir. Kendisi ise 20 Eylül 2020 tarihinde kavuğu Şevket Çoruh’a devretmiştir.
O ünlü kavuğun hikayesine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (0) Yorum Yap

/