Rapor Parası Sorgulama Ziraat Bankası

SSK - Bağ-Kur

SSK - Bağ-Kur

https://www.sskbagkur.com/ Ceotudent Blogu.

SGK tarafından verilen iş göremezlik rapor parası almak isteyen çalışanlar, Ziraat Bankası rapor parası sorgulama yaparak banka hesabına rapor parasının ne zaman yatacağını öğreniyorlar. Siz de bu sayfamızda yer alan bilgileri inceleyerek Ziraat Bankası hesabınıza rapor paranızın ne zaman yatacağını, yatıp yatmadığını öğrenebilirsiniz. Ziraat Bankası yanı sıra rapor parasını dilerseniz Ptt hesabınıza da alabilirsiniz. Ziraat Bankası’nda hesabı olmayan kişiler rapor ücretini Ptt’den almak zorundadır. Ziraat Bankası’na rapor ücretini almak isteyenlerin E devlet’inde Ziraat Bankası hesap bilgilerinin tanımlı olması gerekmektedir.

Rapor Parası Sorgulama Ziraat Bankası
5510 sayılı çalışma kanununa göre SGK’lı çalışan işçilerin rahatsızlanması veya iş kazası geçirmesi dolayısıyla kısa süreli iş göremezliklerde rapor parası verilir. 3 gün ve üzerinde hekim tarafından istirahat, tedavi veya yataklı tedavi süresi verildiyse siz de rapor parası alabilirsiniz.
İş görmezlik rapor parası sorgulamak için pek çok farklı yöntem bulunmaktadır. Rapor parası almak isteyen çalışanın istenilen şartları tamamlaması gerekmektedir. Bu şartlar arasında son 1 yıl içerisinde en az 90 gün süreli priminin yatırılması, rapor parası alabilmek için Sağlık Bakanlığı yetkili hekim veya kurumdan rapor almak olarak sıralanabilir. Geçici hastalık veya geçici işgörmezlik durumlarında bu parayı almaya hak kazanırsınız. Ayrıca emziren anneler de iş görmezlik parasını alabilir.
Rapor parası sorgulama yapmak isteyen kişiler sorgulama işlemini Ziraat Bankası üzerinden de yapabilir. Ziraat Bankası internet bankacılığına (https://www.ziraatbank.com.tr) giriş yaparak siz de hesabınıza para yatıp yatmadığını kontrol edebilirsiniz. Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarası “444 00 00” numarasını arayarak da bakiye sorgulaması yaparak hesabınıza rapor parasının yatıp yatmadığını öğrenebilirsiniz. Ayrıca en yakın Ziraat Bankası şubesini ziyaret ederek müşteri temsilcisinden hesap bakiyenizi ve gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz.
Sms İle Rapor Parası Sorgulama
Ziraat Bankası hesabınıza paranın yatıp yatmadığını sms ile öğrenmek istiyorsanız, bakiye sorgulama işlemi yapmak için cep telefonunuzdan sms bölümüne giriş yaparak “BAKİYE” yazıp 4747’ye sms göndermeniz gerekmektedir. Gönderilen sms sonrasında hesap bakiyeniz bankada kayıtlı olan numaranıza sms ile gönderilecektir. Ziraat Bankası’nda numaranız kayıtlı değilse atm’den veya Ziraat Bankası şubesinden numaranızı güncellemeniz gerekecektir.
ALTERNATİF YÖNTEMLER:
E Devletten Rapor Parası Sorgulama
Ziraat Bankası’na ulaşamayan kişiler e-devlet üzerinden de rapor parasının yatıp yatmadığını sorgulayabilirler. Siz de rapor parası sorgulama sayfamızı ziyaret ederek E devlet kanalı ile veya diğer alternatif yöntemleri kullanarak sorgulama işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilir. Rapor parası ne zaman yatar diye merak edenler için bu sayfamızda Ziraat Bankası rapor parası sorgulama işlemlerinin nasıl yapıldığını anlattık. Dilerseniz aşağıda yer alan ilgili sayfaları ziyaret ederek 2019 yılına ait güncel bilgilerle rapor parası hakkında verilere ulaşabilirsiniz.
Kategoriler: Alıntılar

Yorumlar (0) Yorum Yap

/