Rakipsiz Marka Adobe Creative Cloud

Doğu

Doğu

Yüksek Lisans Öğrencisi Ülkesinde Düzgün Yapıldığına Pek İnanmasa da Pazarlama Meraklısı Çok Okuyan Az Gezen

Adobe, kuruluş merkezi ABD’de Kaliforniya eyaletinde bulunan, Dünya’nın 10 büyük grafik ve medya yazılımlarını üreten şirkettir. 2005 yılında Macromedia firmasını satın alarak tasarım pazarında pazar payında çok daha büyük bir yer edinmiştir.  

 
Türkiye’de daha çok Photoshop ve Flash yazılımları ile bilinir. Grafik yazılımlarıyla endüstrinin en önde gelen firmalarından birisi olan 
Adobe, ismini kurucusu John Warnock’un evinin arkasındaki Adobe Koyu’ndan almaktadır. 
Adobe Creative Cloud Nedir?
Creative Cloud; fotoğrafçılık, tasarım, video, web, kullanıcı deneyimi ve daha fazlasına yönelik 20’den fazla masaüstü uygulaması, mobil uygulama ve hizmetten oluşan bir şirkettir. Marka değeri Interbrand göre her sene artmaktadır.

Community Başarısı
2007 yılından bu yana konu ve konuklarıyla dijital devrimin yarattığı yeni platformların nabzını tutan ve dijital dünyanın en yaratıcı isimlerinin fikirlerine ev sahipliği yapan Digital Age Summit sponsorluk yapmaktadır.
Adobe, Yaratıcılık Konferansı’nda bu süreci en son yeniliklerle, dünyanın en yaratıcı bilgisayar ve telefon uygulamalarıyla beraber gözler önüne sermeyi vaad ediyor. 
Behance Danışmanlık ve çevrimiçi
portföy siteleri de dahil olmak üzere
kendini tanıtmada uzmanlaşmış bir
Website ve hizmetler ağıdır. Adobe
Systems’e aittir. Kullanıcı Behance’i
kullanarak çalışmaların bir portföyünü oluşturabilir ve bunu geri bildirim almak üzere geniş kitlelere etkili bir şekilde yayınlayabilir.

Araştırmalar göre Adobe gözle görülen iki tane stratejisi vardır.İlki pazarda tek olmasının nedeni başarılı gördüğü  marka veya hizmetleri sektörel olarak kendi bünyesine katması. İkincisi ise  Community ağı bunun sayesinde tüketicilerine bağ kurmaya olanak sağlamıştır. Yaptığı  online  eğitimler seminerler ve söyleşiler sayesinde hem günler olarak  tüketicilerini besler. Aynı zamanda dünyanın her yerinden grafik tasarımcılarla anlaşarak onlarla eğitimler atölyeler düzenleyerek çok büyük bir ağ oluşturmuştur. Programlar kurmak ile yetinmemiş aynı zamanda markaya sadık bir kitle yaratmıştır. 

Kategoriler: Başarı

Yorumlar (0) Yorum Yap

/