Ptt Kredi Başvurusu 2021

2 Eylül 2019

Ptt kredi başvurusu konusunda birçok söylenti internet âleminde dolaşmaktadır. Bu konuda sizlere en doğru ve güncel bilgileri verebilmek maksadıyla bu geniş rehberimizi yayınlıyoruz. 2021 yılı standartlarında herhangi bir Ptt şubesinden kredi başvurusunda bulunmak oldukça kolaydır. Bunun yanında piyasa verilerine göre bazı noktalarda sunduğu uygun faiz oranlarıyla bizleri şaşırtan Ptt kredi konusunda da büyük bir hizmet aşkıyla hareket ediyor. Kredi çekmek diğer özel konumlu bankalarda oldukça zorlayıcı bir süreçtir. Öyle ki kredi başvurularında müşterilerini soğuk terlere boğan bankaların aksine Ptt oldukça büyük bir hizmet aşkıyla müşterilerine en uygun kredi fırsatlarını sunabilmek maksadıyla çalışmaktadır. Kredi başvurusu yapmadan önce tek yapmanız gereken temel olarak kredi notunuz hakkında bir bilgiye sahip olmak. Bu bilgiyi dışarıdan para vererek edinmenize hiç gerek yok Ptt şubelerine gittiğinizde bireysel banka temsilcinize kredi başvurusu öncesinde ön bilgi almak maksadıyla başvurduğunuzda orada size hizmet veren kimse sizin kredi notunuzu söyleyecektir. Kredi notunuz ve diğer ödeme gücünüz paralelinde verilecek kararlar sonrasında kredi talebiniz banka yetkilileri tarafından değerlendirilecektir.

Ptt Şubelerinden Kredi Başvurusu Yapmak

Ptt kredi başvurusu yapmak için ilk olarak gelir belgeniz ve nüfus cüzdanınızla birlikte herhangi bir Ptt şubesine gitmeniz gerekiyor. Bu gidişiniz sonrasında sizlere sunulacak kredi fırsatları arasından bir tanesini seçmeniz istenecek. Bu seçimde mantıklı bir hareket yaparsanız ve gelirinizi bu seçimde plana katarsanız kredi başvurunuz itiraz makamlarına gitmeden onaylanacaktır. Bu şubeye gittiğinizde herhangi bir vezne yetkilisinden destek aldıktan sonra şube bankacılık birimine ulaşın. Burada size gereken bilgilendirmelerin tamamı seri bir şekilde yapılacak ve kredi çekebilmeniz için tüm şartlar tarafınıza bildirilecektir. Kredi seçenekleri arasından bu şartlarınıza göre bir kredi seçtikten sonra dosyanız oluşturulur ve şubeden ayrılmanız istenir. Bu ayrılma sürecinden hemen sonra banka yetkililerine verdiğiniz iletişim adreslerinden gelecek onayı beklemeye başlayın. Krediniz hakkında verilecek olan onaylama kararı değişmekle birlikte ortalama 7 gün sürmektedir. Bu süreç 12 gün civarına kadar uzama ihtimaline sahiptir. Kredinizin onaylanması durumunda yapmanız gerekenler konusunda bir alt başlıkta siz değerli müşterilerimizi bilgilendirdik. Ancak iletişim adresleriniz kanalıyla sizlere kredinizin onay almadığı bildirilirse bu konuda yapabileceğiniz maalesef çok şey bulunmuyor. İtiraz etseniz dahi bu kurumun kuralları bakımından başarıya ulaşmanızın oldukça zor olduğunun bilgisini verelim. Bu bilgi ışığında onay almadıysanız sorunun kredi notunuzda veya ödeme gücünüze bağlı olduğunu söyleyebiliriz. Boyunuzu aşan bir kredi talebinde bulunduysanız bu oranlarla sizlere zaten hiçbir banka kredi vermeyecektir. 

 

Ptt Onaylanmış Kredi

Ptt kredi başvurusu çabalarınız sonucunda kredinizin onaylandığı doğrultusunda bir bilgilendirmeye tabi tutulursanız hemen bir Ptt şubesine ulaşın bu seçimde başvuru yaptığınız şubeye gitmenizi tercih etmenizi öneririz. Bunun nedeni ise dosyanızın daha kolay bulunabilmesidir. Bu sayede çok daha hızlı bir şekilde talep ettiğiniz miktara ulaşabilir hemen hesabınıza alabilirsiniz. Burada gittiğinizde ilgili sıradan hemen yerinizi tutarak kredi onayınızı vezne yetkilisine belirmeniz gerekiyor. Bu işlemden hemen sonra size sunulacak olan kredi ödeme sözleşmesini iyice okuyup imzalayın. Bu sözleşmede dosyanıza eklendikten sonra yapmanız gereken tek şey kredinizi kullanmak olacak. Elden veya direkt olarak hesabınıza aktarılan bu parayı istediğiniz doğrultuda kullanabilirsiniz. Ptt diğer bankalara nazaran oldukça başarılı bir şekilde kredi başvurularını değerlendiriyor. Bu nedenle de hiçbir sorun yaşamadan kredileriniz onay alıyor. Ancak buradan dahi kredi alırken kredi notunuzun ve ödeme gücünüzün yerinde olması gerekmektedir. Aksi takdirde yine kredi alamayabilirsiniz.

Yorumlar (0) Yorum Yap

/