l PTT Hesabıma Para Yatmış Mı? - CEOtudent

PTT Hesabıma Para Yatmış mı?

Devlet Haber

Devlet Haber

Güncel haber ve içeriklerin yer aldığı blog.

PTT hesabıma para yatmış mı? PTT şubelerine adıma yatan para var mı, nasıl öğrenebilirim? Diyorsanız doğru adrestesiniz. Sizler için PTT hesabıma para yatmış mı, müşteri hizmetleri ve dahili numaraları, e-Devlet PTT para sorma, PTT internet bankacılığı ve diğer sistemlerden T.C. Kimlik numaranız ile hesabınıza yatan parayı sorgulama, bakiye ve para sorgulama, hesabıma yatan parayı nasıl öğrenebilirim, gelen para ne kadar bekler, PTT adıma yatan para sorgulama (Mesaj ile) işlemini anlatacağız.

PTT Karta Para Yattığını Nasıl Öğrenebilirim?

Hesabınızda bulunan bakiye bilgilerine Alo PTT hattı aracılı ile ulaşabilirsiniz. Hesap bakiyesi sorgulama için 444 1 788 numarasını aramanız yeterli olacaktır. Dahili numaradan sonra kart işlemleriniz ve bakiye işlemleriniz için önce 1’e daha sonra 2’ye tıklayarak hemen işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

PTT para sorgulama işleminizi T.C. kimlik numaranız ile beraber en yakın şubeye giderek öğrenebilirsiniz. Bu durum müşterisi olmayan vatandaşlar için geçerlidir. Müşterisi olan kişiler için farklı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler;

    PTTmatik ve

    PTT Bank

uygulamaları üzerinden herhangi birini indirerek öğrenebilirsiniz. Bunun dışında çağrı merkezlerini arayarak ”ptt adıma yatan para sorgulama” işleminizi yapabilirsiniz. Bunların dışında e-Devlet üzerinden sorgulama bölümüne girerek tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hesabıma Para Yatmış mı? Nasıl Öğrenebilirim? İnternetten Sorgulama (PTT)

PTT Hesabıma Para Yatmış mı? bu soru internet ortamında oldukça fazla bir şekilde araştırılmakta ve internetin gelişmesiyle birlikte kişiler hesaplarına para yatıp yatmadığını şubeye gitmeden sorgulamak istemektedir. Kişinin adına para sorgulama işlemleri e-devlet üzerinden yapılabilmektedir. Bu sayede kişi adına yatan paranın var olup olmamasını, hesabına para girişlerini kısa sürede kolay yoldan öğrenebilmektedir. Kişinin adına yatmış olan para durumunun sorgulanması e-devlet ile sağlanmaktadır. e-Devlet’e giriş yapılarak PTT işlemler sayfasından sorgulama işlemi gerçekleşmektedir. E-devlette bulunan PTT ile ilgili birçok işlemlerde şubeleri gitmeye gerek kalmadan online ortamda bakiye sorgulama işleminizi yapabilir ve öğrenilebilirsiniz.

e-Devlet PTT Para Sorma

PTT üzerinden kişinin adına para yatması durumunda kişi illaki müşterisi olması gerekmiyor. Bu gibi durumlarda kişi müşterisi olmasa bile adına yatan parayı çekebiliyor. Fakat müşterisi olunmadığı için paranın yatıp yatmadığı da merak ediliyor. Sorgulama ise T.C kimlik numarası ile yapılmaktadır. En yakın şubeye giderek ve sıra alarak gişe görevlisinden T.C. kimlik no ile bakiye sorgulama yapabilirsiniz. Ad soyad bilgisine göre sorgulama yapabilir ve para yatıp yatmadığı öğrenebilirsiniz. Ancak bu durum müşteri olunmadığında geçerli olmaktadır. Kurumun müşterisi olan kişilerde bu sorgulama yöntemi farklı olmaktadır. Kişinin telefonuna PTTmatik ve PTT mobil uygulamalarından herhangi biri indirilerek öğrenilebilir. Bunun dışında telefon aracılığıyla da para sorgulaması yapılabilir. 444 1 788 numaralı çağrı merkezini arayarak kişi adına para yatıp yatmadığı müşteri temsilcisinden öğrenebilir.

ALO PTT Çağrı Merkezinin Sesli Yanıt Tuşlamaları

444 1 788 numaralı çağrı merkezi arandığında operatörün konuşmasında hizmet alınacak birime göre tuşlanacak rakamlar aşağıdaki gibidir:

    İngilizce Birimi: 9

    Arapça Birimi: 7

    Kart kayıp çalıntı ve şüpheli işlem bildirimi için: 1

    Posta Çeki, Kart Telefon Bankacılığı ve Telefon Bankacılığı şifre işlemleri ve Sosyal Güvenlik Kurumu ödemeleri için: 1

    Yurtiçi kargo, kurye, yurtdışı koli ve apg ile turpex: 2

    Posta ve Telgraf Hizmetleri gönderleri için: 3

    Hgs işlemleri: 4

    PTTCell: 5

    E-PTT Avm: 6

    KEP: 7

    Ulusal Elektronik Tebligat Sistemi işlemleri için: 8

    Tüm hizmetler hakkında bilgi almak için: 9 numara tuşlanmalıdır.

Ayrıca internet sitesi üzerinden online işlemler menüsünden kart hesap bakiyesi öğrenme ve sorgulama işlemleri yapılabilmektedir. Buna ek olarak Bonus Kart hesap bakiyesi ve işlemlerini de yapılabilmektedir. Bunu da hem internet üzerinden hem de telefon bankacılığı ile yapılması mümkün olmaktadır.

PTT Bakiye Sorgulama (Mesajla)

PTT hesabıma para yatmış mı, bakiye sorgulama ve öğrenmek için bir çok yöntem bulunmaktadır. Bunlar mobil ve internet bankacılığı, müşteri hizmetleri veya bankaya giderek öğrenilebilir. Fakat mesaj ile ptt bakiye sorgulama işlemi mesaj gönderilerek yapılmamaktadır. Bunun yerine internet bankacılığı ve mobil hesabınızı kullanarak oradan bakiye sorgulaması yapabilirsiniz.

Kart Hesap Numarası Nerede Yazıyor?

PTT kartın üzerinden kart sahibi bilgisi ve son kullanma tarihinin hemen altında yer alan 8 karakterden oluşan numaradır. Bu numara yeni alınan tüm PTT kartlarında bulunmaktadır. Kart numarasına göre daha küçük puntolar halinde yazar. Bazı yerlerde hesap no 16 hane olarak belirtilir ve bu numara kartınızın bağlı olduğu hesabınızın numaradır. Hesap numaranızı buradan bulabilirsiniz.

PTT Maaş Sorgulama

Maaş sorgulama işlemleriniz için size en yakın şubeye giderek T.C. kimlik bilgileriniz ile işleminizi yapabilirsiniz. Bunların yanında çağrı merkezini arayarak veya yukarıda belirttiğimiz uygulamalardan birini indirerek uygulama üzerinden maaş sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

PTT Kart Hesap Numarası Nerede Yazar? Hemen öğren!

e-Devlet PTT Başvuru İşlemleri

E-devlet kapısı üzerinden PTT sayfası aracılığıyla yapılabilecek işlemler aşağıda sıralanmıştır.

    En Yakın Posta ve Telgraf Teşkilat Şubesi

    Kayıtlı Gönderi Takibi

    Belediye Çek Hesap Numaraları

    Bireysel Ön Kabul Başvurusu

    Bireysel Sipariş Başvurusu

    Elektronik Belge Yönetim Sistemi Evrak Doğrulama

    Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) Hesap Bilgileri Sorgulama

    Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) İhlali Geçiş Bilgileri Sorgulama

    Posta Kodu Sorgulama

    Talep Öneri Şikayet Başvurusu ve Takibi

    Ücretsiz Maske Dağıtımı

Yukarı Posta ve Telgraf Teşkilatı’nın e-Devlet üzerinden gerçekleştirilebildiği hizmetler yer almaktadır. e-Devlet üzerinden birçok hizmet vatandaşların kullanımına sunulmakta ve her gün yeni hizmetlerde eklenmektedir. 

PTT Hesabıma Para Yatmış mı? 1
Kategoriler: Alıntılar

Yorumlar (0) Yorum Yap

/