Profesyonel Yaşamda Hayatınızı Kolaylaştıracak 5 Online Araç

Profesyonel yaşamda iş insanları ve özellikle girişimciler günün her saatini, hatta neredeyse her dakikasını etkin bir şekilde planlaması gerekir. Verimsiz geçen dakikalar ya da ellerindeki kaynakları yönetmek için harcanan saatler, girişimin hayata geçirilmesinin önünde en önemli engellerdir. Ama artık bu engeller ortadan kaldırabilecek girişim yapacakların kaçırmaması gereken en faydalı 5 online aracı sizler için derledim:

(Başlıklara tıklayarak internet sitelerine gidebilirsiniz.)

Photoshop’la görsel hazırlamak bazen gereğinden fazla zamanınızı alabilir ya da bu konuda gerekli yeterliliğiniz olmayabilir. Canva, hızlı bir şekilde görselleri düzenleyebileceğiniz bir platformdur. Blog ya da sosyal medya kanallarınızda paylaşacağınız görselleri sadece dakikalar içerisinde düzenleyip yayına hazır hâle getirebilirsiniz. Düzenleyin ve istediğiniz kanalda paylaşın. Son derece basit ve hızlı bir şekilde sunum veya görsel hazırlamak için birebir bir uygulamadır.

Markanızın piyasadaki durumunu en etkin şekilde takip etmenin yolu, insanların markanız hakkında neler söylediğini bilmekten geçtiğinin farkına varan Mention size tam olarak bu imkanı sağlamaktadır. Sosyal medya üzerinde araştırma yapan uygulama, markanız adının geçtiği içerikleri bulduğunda size bildirim gönderiyor. Ücretli olan bu hizmet, markanızın ihtiyaçlarına göre ölçeklenebiliyor. Doğru kitlelere ulaşmak istiyorsanız Mention uygulamasından faydalanarak sosyal medyada nabız yoklayabilirsiniz.

Instagram, Facebook veya Twitter hesaplarınız arasında kaybolup hangi platformdan ne zaman hangi içeriği paylaşacağınızı planlamakta zorlananlar için acil çıkış noktası olan sosyal medya yönetim platformu

Buffer, tüm sosyal medya kanallarının tek bir platform üzerinden yönetilmesine izin verir. Buffer ürünleri işletmeler, ajanslar ve girişimciler için işleri hayli kolaylaştırıyor.


Farklı saat dilimlerinde yaşayan çalışanlara mı sahip girişimler veya Türkiye’de yaşayıp İngiltere, Amerika ya da Çin ile iş mi yapan biriyseniz saat farkından kaynaklanan sorunları en aza indirmek için Figure It Out kullanmak oldukça işe yaramakta. Bu online araç, farklı yerel saatleri görebileceğiniz bir Google eklentisi. Bu eklenti sayesinde artık başka ülkelerdeki son teslim tarihlerini kaçırmayacaksınız.

If This Then That, telefonunuzda veya tabletinizde kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Hem iOS hem Android mağazasında yer alan uygulama, uygulama ve araçları “eğer böyleyse…böyle” ifadeleriyle birbirine bağlıyor. Böylelikle bir sosyal medya kanalınızda paylaştığınız görseli veya içeriği If This Then That üzerinde düzenleyerek kolaylıkla başka bir sosyal medya kanalınızda paylaşabilirsiniz.

Faydalı internet siteleri ve uygulamalar için aşağıdaki içeriklere de bakabilirsiniz:

Kategoriler: Dijital

Yorumlar (0) Yorum Yap

/