Pokemon GO Rekora Gidiyor

Alperhan Bay

Alperhan Bay

Editör @CEOtudent

Super Mario ve Zelda adlı oyunların yapımcısı Nintendo’nun Pokemon Go adlı yeni uygulamasının piyasaya sürdü. GPS tabanlı oyun, kullanıcıların yakınlarındaki hayali Pokemonları takip etmesini ve yakalamasını istiyor. Pokemon Go, 7 Temmuz’dan bu yana ABD ve Avurstralya’daki marketlerde en üst sırada yer alıyor. Henüz Türkiye’de yayınlanmamasına rağmen apk ya da bölge değiştirilerek oynanan Pokemon Go herkesi dışarda Pokemon avına çıkarmış durumda.

Pokémon Go, eski bir Google girişimi olan Niantic Labs tarafından geliştirildi. Telif hakları The Pokémon Company International ortaklığında bulunuyor. Bu ortaklık içerisinde ise Nintendo, oyun konseptinin geliştiricisi Creature Inc. ve Game Freak firması yer alıyor.

6 Temmuz’da piyasaya sürülmesinden bu yana büyük ilgi gören Pokemon Go oyununun yapımcısı Nintendo’nun hisseleri yüzde 53 arttı. Şirket ise değerini 7.2 milyar dolar arttırdı. Nintendo hisse senetleri Tokyo’daki işlemlerde 1983’ten bu yana en sert yükselişi kaydetti

Screenshot_7

Piyasaya sürüldükten henüz 4 gün sonra Tinder uygulamasının aktif kullanıcını sayısı geride bırakan Pokemon Go Twitter’ı da geride bırakmış durumda. Twitterda #PokemonGo hastagı ile atılan tweet sayısı 4,7 milyonu geçti. Pokemon Go’nun bu yükselişi diğer sosyal medya uygulamarını da etkileyecek gibi görünüyor.

time-v-social-cd9d16e9-2e2f-4b21-98fe-43048b880456

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

 

Yorumlar (0) Yorum Yap

/