l Pikampüs - Üniversite Öğrencilerine Özel Sosyal Etkileşim Ağı - CEOtudent

Pikampüs – Üniversite Öğrencilerine Özel Sosyal Etkileşim Ağı

Pikampus

Pikampus

www.pikampus.com

Mobil uygulamalar, her alanda olduğu gibi sosyalleşmek için de ilk başvurduğumuz mecralardan biri haline geldi. Her kesime ve zevke hitap eden sosyal ağların mobil versiyon kullanımları artık günümüzde oldukça yaygın. Bu sosyal medya uygulamalarından Pikampüs ise sadece üniversite öğrencilerine odaklanıyor.
Pikampüs - Üniversite Öğrencilerine Özel Sosyal Etkileşim Ağı 1
An itibarıyla 6 bin kayıtlı öğrencinin ve 450 doğrulanmış öğrenci profilinin yer aldığı yerel bir sosyal medya platformu olan uygulama üzerinde, şimdiye kadar 6 binden fazla gönderi yer aldı, 65 binden fazla profil ziyareti gerçekleştirildi ve 140 binin üzerinde etkileşim sağlandı. İşte üniversite öğrencileri arasında popülerliği giderek artan Pikampüs mobil uygulaması ile ilgili bilinmesi gerekenler…
Pikampüs - Üniversite Öğrencilerine Özel Sosyal Etkileşim Ağı 2

Pikampüs Nasıl Çalışıyor?

Pikampüs, 4 farklı işleve sahip platformun tek hesap ve tek uygulama sayesinde erişim sağlamasına olanak sağlıyor. Temelde üniversite öğrencilerinin kendi aralarında etkileşime geçmelerini hedefleyen bir sosyal ağ olarak karşımıza çıkıyor. Öğrencilerin üyelik hesabı oluştururken kayıtlı oldukları üniversiteleri gibi bilgileri belirtmeleri gereken uygulamanın anasayfa akışında kullanıcıların paylaştığı metinler, fotoğraflar ve videolar yer alabiliyor.

Uygulamanın diğer sosyal ağlardan farklı birçok özelliği de bulunmasına karşın, hesap doğrulama işlevi sayesinde güvenli iletişim sağlıyor.

Öğrencilerin Gündem, Kampüs hayatı gibi konu başlıkları altında fikirlerini ve görüşlerini dile getirebildiği Piforum, Pikampüs’ün öne çıkan platformu durumunda. Bunun dışında üyeler, uygulama üzerinden üniversite öğrencilerini ilgilendiren haberlere ve okudukları okullar ile ilgili bilgilere ulaşabiliyorlar. Kullanıcı profilini fotoğraf ve diğer kişisel bilgiler ile zenginleştirme olanağı veren uygulamada günlük hayata dair paylaşımlar yapabilmek de mümkün.

Diğer kullanıcılar ile mesajlaşma imkanı da sunan uygulama aracılığıyla birçok kişi ile gündem ve hobiler odağında sohbet etme ve aynı zamanda yeni arkadaşlıklar kurma şansına da sahip olunabilir.

Pikampüs - Üniversite Öğrencilerine Özel Sosyal Etkileşim Ağı 3
Pikampüs öğrencilerinin oluşturduğu özel çıkartmalar.

Pikampüs Uygulamasını Neden İndirmeli?

Sadece üniversite öğrencilerine özel bir uygulama olan Pikampüs, üyelerini ortak paydada buluşturarak birbirleriyle tanışma fırsatı sunuyor. Böylece kullanıcılar, uygulama üzerinden hem kendi okullarından hem de başka okullardan öğrenciler ile arkadaş olup paylaşımda bulunabiliyor ve bilgi alışverişi yapabiliyorlar. Üstelik 60’a yakın öğrenci ile birlikte çalışan Pikampüs ekibi, uygulamayı hedef kitlesinin taleplerini de dikkate alarak güncellemeyi ihmal etmiyor.
Bunlara ek olarak uygulama, üniversite öğrencilerine yönelik bir sosyal ağ olmanın yanı sıra bir de sosyal sorumluluk projesi olarak ön plana çıkıyor. Bu doğrultuda uygulama, not paylaşımı işlevini kullananlara Picoin adında sanal kredi kazanma imkanı sunuyor. Kazanılan Picoinler, tercihe göre uygulama içi satın alma işlemleri için kullanılabiliyor, Pimarket üzerinden ürün satın alabiliyor veya paraya dönüştürebiliyor. Yani uygulama, öğrencilerin sosyalleşirken aynı zamanda kazanç sağlamasına da katkıda bulunuyor.
Üniversite öğrencilerinin yerli sosyal ağı Pikampüs mobil uygulamasını Android için buraya tıklayarak indirebilir, Iphone kullanıcıları ise buraya tıklayarak indirebilir ve web üzerinden Pikampüs’e bağlanmak için: pikampus.com adresine ziyaret edebilirsiniz.
Kategoriler: Gündem, Teknoloji

Yorumlar (0) Yorum Yap

/