Paint’te Hazırlanan Sanat Eseri İş İlanı

Çağatay Gültekin

Çağatay Gültekin

CEOtudent - reklamcı kafası

11 Şubat 2018

Los Angeles Şehri Personel Departmanı, grafik tasarımcı eksiğini gidermek için çıkardığı ilanda “Sizin gerçekten bir tasarımcıya ihtiyacınız var.” hissini uyandırmada son derece başarılı oldu.
Los Angeles’ta resmi bir makam tarafından hazırlanan bu ilan internette gündem oldu. Başvuru tarihleri, adresi ve maaş aralığının verildiği ilan, MS Paint’te hazırlanması ve kopyala – yapıştır logosuyla insanın yüzünü güldürüyor. Renkli ve elle yazılmış harfler ve yanındaki renkli küpler, tasarıma büyük sanatsal bir hava katmış.
İş ilanı, Twitter üzerinden yayınlandı ve viral bir etki yarattı. Çok kısa zamanda 30 binin üzerinden retweet, 70 binin üzerinde beğeni ve binin üzerinde yanıt aldı. Yanıtlar arasında, bu işi gerçekten hak ettiğini düşündüğüm bazı örnekleri paylaşmak istedim.
Gelen yanıtlar ise birbirinden eğlenceli ve zekiceydi:
Bu ilan, Twitter’da geçen sene CEOtudent’ın da paylaştığı (burada) alttaki ilan gibi, derdini tam anlamıyla anlatan bir çalışma olmuş.
Sen de denk geldiğin başka eğlenceli iş ilanlarını yorumlarda benimle paylaşabilir misin? ?
Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları

Yeni bir oyuna başladığımızda öğrenecek çok şeyimiz oluyor. Her oyun keşfettikçe haz aldığımız, engelleri aştıkça heyecanlandığımız, öğrendikçe harika hissetti...

Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları

Yorumlar (2) Yorum Yap

Çağatay Gültekin

Çok hoş ve başarılı bir ilanmış Ali Kemal bey, elinize sağlık :)

Ali Kemal Çetinkaya

Zamanında bizim de böyle bir ilanımız vardı. Hey gidi . https://www.instagram.com/p/BZ3-Gr-hoEW/?taken-by=turuncugameclub