Otomotiv Sektörüyle İlgilenen Gençler İçin 2 Muhteşem Yarışma

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından, T.C. Ekonomi Bakanlığı desteği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi koordinatörlüğü ile 04-05 Mayıs 2017 tarihinde İTÜ Maslak Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan 6. Geleneksel Ar-Ge Proje Pazarı ve 6. Geleneksel Komponent Tasarım Yarışması için geri sayım başladı!

Yarışma, araştırmacılar, akademisyenler, ilgili dallarda eğitim alan öğrenciler ve otomotiv tutkunlarını içine alan geniş bir kitlenin yaratıcı fikirlerini ortaya koyabileceği, “Ar-Ge Proje Pazarı” ve “Komponent Tasarım Yarışması” olmak üzere iki farklı etkinliği kapsıyor.

Toplam ödülün 60.000 TL  olduğu yarışmada dereceye giren projeler İTÜ Çekirdek hızlandırma programına giriş anahtarı kazanarak yıl sonundaki Big Bang etkinliğinde 5.000.000 TL ödül için yarışacak.


Ar-Ge Proje Pazarı

Geçtiğimiz yıl beşincisi düzenlenen etkinliğin diğer bir ayağı olan “Ar-Ge Proje Pazarı” ile profesyoneller ve sanayiciler bir araya getiriliyor. Akademik ve bilimsel araştırma faaliyeti yürüten üniversite, araştırma merkezi ve firmalar, sanayiciler ile profesyonel olarak bu işle ilgilenen herkesin projelerinin sanayiye kazandırılması amacıyla düzenlenen etkinlikte, sektörün ihtiyaçları doğrultusunda belirlenerek yapılması istenen Ar-ge projeleri, kategori ayrımı olmaksızın ele alınıyor.

Ar-Ge Proje Pazarı yarışmasına buradan başvurabilirsiniz.

Son başvuru tarihi: 14 Nisan 2017


Komponent Tasarım Yarışması

İlki 2012 yılında düzenlenen Otomotiv sektöründe Komponent Tasarım Yarışması, tasarım tutkunlarına kendi hayallerindeki tasarımları hayata geçirme keyfini yaşatıyor. Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından, otomotiv sektöründe komponent bazlı yenilikçi ürünlerin geliştirilmesi ve tasarım etkinliklerinin yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen bu yarışmayla, otomotiv sektörü ve otomotiv kullanıcıları için yenilikçi tasarımların desteklenmesi amaçlanıyor.

“Komponent Tasarım Yarışması”, üniversitelerin ilgili fakültelerinde okuyan lisans öğrencilerinin ve tüm tasarım tutkunlarının yarıştığı öğrenci-amatör katılımının yanı sıra, üniversite-kurum ve profesyonel kategorilerinde yarışma imkânı sunuyor.

Komponent Tasarım Yarışması yarışmasına buradan başvurabilirsiniz.

Son başvuru tarihi: 14 Nisan 2017


facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

Kategoriler: Etkinlik, Uncategorized @tr

Yorumlar (0) Yorum Yap

/