l Öğrenciler İçin En Avantajlı Kredi Kartları - CEOtudent

Öğrenciler İçin En Avantajlı Kredi Kartları

Bankalar , Kredi, Kosgeb

Bankalar , Kredi, Kosgeb

Bankalar, Kosgeb, Kredi

Düşük limitli dahi olsa günümüzde birçok banka öğrencilere yönelik kredi kartı sunuyor. Aşağıdaki tabloda yer alan bankalar ise öğrenci kredi kartı ürünü ile öne çıkıyor. Ayrıca onay oranı diğer bankalara kıyasla daha yüksek olan bankalar ise ikinci tabloda yer alıyor.

KYK öğrenim krediniz varsa ödemeniz planınızı oluşturmak ve hangi tarihte ne kadar ödemeniz olduğunuz öğrenmek için Öğrenim Kredisi Hesaplama aracımızı kullanın.

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar

Banka

Kart

Taksit ve Puan

Aidat

Akbank

Exi26

Var

Yok

Başvur »

Garanti Bankası

Bonus Genç

Var

Yok

Başvur »

TEB

ÜniversiTEB

Var

Yok

Başvur »

İş Bankası

İş’te Üniversiteli

Var

Yok

Başvur »

Ziraat Bankası

Genç Bankkart

Var

Yok

Başvur »

Vakıfbank

Like Card

Var

Yok

Başvur »

*Kredi kartı aidatını bazı bankalar ilk yıldan ve belirli bir yaş üstüne çıkılması durumunda uygulayabiliyor. Bu konuda detaylı bilgiye başvurduğunuz banka üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kolay Onaylanan Kredi Kartları (tablodaki bankaların öğrencilere yönelik aidatsız kartları da mevcut)

Yapı Kredi Worldcard

Yapı Kredi Worldcard

Ödül Para/Puan

250 TL

Yıllık Ücret

104 TL

QNB Finansbank CardFinans

QNB Finansbank CardFinans

Ödül Para/Puan

50 TL

Yıllık Ücret

117 TL

Akbank Axess

Akbank Axess

Ödül Para/Puan

50 TL

Yıllık Ücret

109 TL

Tüm Kredi Kartları

* Tüm kredi kartlarını görmek ve karşılaştırmak için kredi kartları sayfamızı ziyaret edin. Ayrıca tablo internet sitemiz üzerinden başvuruda bulunan kullanıcıların onaylanma verilerine göre oluşturuldu.

Öğrenci Kredi Kartı Limit Hesaplama

Geliri olmayan veya tespit edilmeyen kişilere ilgili mevzuat gereğince banka inisiyatifinde en fazla 1.000 TL limit kredi kartı verilebilir. Öğrenciler de sigortalı olarak çalışmadıkları sürece geliri olmayan kişiler olarak kabul edildikleri için en fazla 1.000 TL limitli kredi kartı alabilir. Aktif sigortalı olarak çalışanlar ise ilk defa kredi kartı sahibi olacaklarsa kullanmaya başlanılan ilk yıl kredi kartları toplam limiti belgeli gelirin en fazla 2 katı, ilk yıldan sonraki yıllarda ise kredi kartları toplam limiti belgelenebilir gelirlerinin en fazla 4 katı olabilir. Bu konuda detaylı bilgi almak ve hesaplama yapmak için Kredi Kartı Limiti Hesaplama sayfamızı ziyaret edin.

Öğrencilere Yönelik Kredi Kartlarının Avantajları

Öğrencilere verilen kredi kartlarının limitleri aslında oldukça düşüktür. Bu durum dezavantaj gibi görünse de öğrenciler için bir yandan avantajdır. Çünkü bu sayede borçlanma kapasiteleri düşük ve kredi kartı borcu ödenmemesi durumunda ödenecek olan faiz tutarları da en azından makul seviyelerde olur. Bunların dışında öğrenciye yönelik kredi kartlarına ek indirimler, anlaşmalı iş yerlerinde ek fırsatlar da kampanyalar kapsamında sunuluyor. Bu kampanyalar ise aktif olarak ilgili bankanın internet sitesi üzerinden takip edilebiliyot.

Öğrenci Kredi Kartı Başvuru Koşulları

18 – 25 yaş arasında olmak, (25 yaş üst sınırını bazı bankalar 1-2 yaş esnetebilir.)

Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaportun fotokopisi,

Türk vatandaşı olmak,

Tüketici sözleşmesini imzalamak,

Öğrenci belgesi, (Açık öğretimde okuyan öğrencilerin başvuruları çoğu banka tarafından kabul edilmemektedir.)

Öğrenci Kredi Kartı Gecikme Faizi Hesaplama

Öğrenci kredi kartı ödemesinin zamanında yapılmaması durumunda faiz hesaplaması ilgili mevzuata göre şu şekilde yapılıyor: Mevcut dönem borcunun asgari ödeme tutarına kadar olan kısmı için en fazla gecikme faizi, asgari ücret dışında kalan dönem borcu için ise en fazla akdi faiz uygulanabiliyor ve akdi ve gecikme faiz ise TCMB tarafında açıklanıyor. TCMB tarafında son açıklanan akdi faiz oranı aylık %2, gecikme faiz oranı ise aylık %2,40. Bu konuda daha detaylı bilgi almak ve hesaplama yapmak için Kredi Kartı Gecikme Faizi Hesaplama aracımızı kullanın.

10.000 TL 60 ay vade için en uygun ihtiyaç kredisi faiz oranları:

ING İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Toplam Maliyet

17.683 TL

Faiz Oranı

%1,74

Aylık Taksit

294 TL

CEPTETEB İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Toplam Maliyet

17.885 TL

Faiz Oranı

%1,79

Aylık Taksit

298 TL

Akbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Toplam Maliyet

19.499 TL

Faiz Oranı

%2,09

Aylık Taksit

324 TL

Tüm İhtiyaç Kredisi Faizlerini Listele

Öğrenci Kredi Kartı Asgari Ödeme Hesaplama

Öğrenci kredi kartı asgari ödemesi, kartın limitine göre “kartın dönem borcu” üzerinden ilgili mevzuat gereğince bankanın alınabileceği alt ödeme tutarıdır. Eğer bu tutarı ödemekte gecikilirse kredi notuna geç ödeme olarak yansır ve kredi notunu düşürür. Ayrıca gecikme faiz de uygulanır. Ayrıca aşağıda belirtmiş olduğunuz oranlar sadece alınabilecek en alt tutarlardır. Yani banka öğrenci kredi kartının dönem tüm borcunu da asgari ödeme olarak kabul edebilir.

Kredi Kartı Kullanım Süresi

Asgari Ödeme Oranı

Yeni Alınan Kartlarda İlk Yıl

%40

İlk Yıldan Sonra Tüm Kartlarda %30

Bu konuda daha detaylı bilgi almak ve hesaplama yapmak için Kredi Kartı Asgari Ödeme sayfamızı ziyaret edin.

Öğrenci Kredi Kartına Nasıl Başvuru Yapılabilir?

Öğrenci kredi kartlarına bankaların şubelerinden, bankaların internet sitelerinden, kredi kartı karşılaştırma sitelerinden veya telefon bankacılığı ile başvuruda bulunulabilir. Hangi seçenek ile başvuruda bulunulduğunun önemi olmadan, bankaya istediği evrakı teslim etmek zorunluluğu mevcut. (Not: Eğer banka ile daha önce bir çalışmanız oldu ise sadece tüketici sözleşmesini imzalamanız da yeterli olabilir.)

Bankaların Öğrencilere Yönelik Kredi Kartlarının Detayları

Öğrenciler İçin En Avantajlı Kredi Kartları

Akbank – Exi26

Akbank tarafından sunulan, Axess özelliği gösteren Exi26 ile ilk yıl kart ücreti alınmıyor. Ancak daha sonra yıllık kart aidatı 20 TL olarak ücretlendirilmektedir. Öğrencilere özel, 12 taksit seçeneği ve +3 ay erteleme imkânı ile kolay bir alışveriş fırsatı sunuyor.

İş Bankası – İş’te Üniversiteli

Öğrencilerin en çok kullandığı kartlardan biri olan İş’te Üniversiteli kartı, Maximum özelliği göstermekte ve kart aidatı alınmamaktadır. Maksimum limit ilk aşamada 400 TL olarak belirlenmiş ancak ödemelerinizi her ay düzenli olarak yapmanız durumunda limit artırmak mümkün olabiliyor.

TEB – ÜniversiTEB

Bonus özellikli bir kredi kartı olduğu için, Bonus üyesi iş yerlerinin avantajlarından faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda hafta içi 50 liralık bir harcama yaptığınızda hafta sonu sinema ve tiyatro biletlerinde %50 indirim kazanıyorsunuz. Bu avantaja ek olarak havale işlemlerinizi ücretsiz yapabilirsiniz.

Yapı Kredi – Play

Öğrenci belgenizi ibraz ettiğiniz takdirde, yıllık kart ücret bedeli alınmamaktadır. Tüm World üye iş yerlerinde paun kazanımı sağlanabilir.

Garanti – Bonus Genç

Bonus özelliği gösteren Bonus Genç kart ile yıllık kart üyelik ücreti alınmaz. Gençlere yönelik kampanyalar açısından oldukça zengin bir kredi kartıdır. Yaygın ATM ağı sayesinde nakit ihtiyacınızı istediğiniz zaman giderebilirsiniz.

Vakıf Bankası – Like

World özelliği gösteren Like kart ile World üyesi olan iş yerlerinde geçerli bütün kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Kredi kartının senelik 12 TL sabit ödemesi bulunuyor. Ancak ekstrelerinizi posta yoluyla değil de elektronik posta ile almayı tercih ederseniz bu ücreti ödemek zorunda kalmıyorsunuz.

Ziraat Bankası – Genç Bankkart
Maximum kart özelliği çıkaran kredi kartıdır. Banka, öğrencilerden 5 yıl boyunca yıllık kart ücreti almamaktadır. Lisans öğrencilerine 500 TL, yüksek lisans öğrencilerine 800 TL, doktora öğrencilerine 950 TL limit vermektedir. 

Öğrenciler İçin En Avantajlı Kredi Kartları 1
Kategoriler: Alıntılar

Yorumlar (0) Yorum Yap

/