8 Yaşındaki Nil Göksel Viyana’dan “Piyanonun Altın Kızı” Olarak Döndü

WonWoman

WonWoman

Kırmızı her zaman kazanır | @SouthCarolina

Her yıl Avusturya Viyana’da Edelweiss 2019 Uluslararası Piyano Yarışması düzenliyor. Dünya’nın büyük ilgi ile katılım gösterdiği ve 16 ülkeden piyanistlerin yer aldığı yarışmada Türkiye’den Nil Göksel 1. oldu.
İki yıl önce Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı’nda piyano eğitimine başlayan ve Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı’nda eğitimine devam eden “Piyanonun altın kızı” Nil Göksel, 22-24 Kasım’da Viyana’da düzenlenen Edelweiss 2019 Uluslararası Piyano Yarışması’na Antalya’dan katıldı. 8 yaşındaki Nil Göksel, kendi yaş kategorisinde birinci oldu.
“Piyanonun altın kızı” olarak nitelendirilen Göksel, daha önce de Çukurova Üniversitesi Adana Devlet Konservatuvarı tarafından düzenlenen ”1. Uluslararası Rhapsody Piyano Festivali ve Yarışması”nda, İstanbul Pera Güzel Sanatlar Lisesi tarafından düzenlenen ”14. Uluslararası Pera Piyano Festivali’nde, İzmir Mozart Akademi tarafından düzenlenen ”5. Uluslararası Mozart Akademi Piyano Festivali’nde ve 17. Uluslararası Viva-Music” yarışmasında kendi kategorisinde birincilikler elde etti.
Her geçen gün uluslararası alanda da başarılara imza atan ve bize bu gururu yaşatan Nil’e teşekkür eder, başarılar dileriz!
Kategoriler: Gündem

Yorumlar (0) Yorum Yap

/