NETFLİX’TEN HAYATINIZI DEĞİŞTİRECEK 3 BELGESEL ÖNERİSİ 

Dizi/Film Platformu

Dizi/Film Platformu

İnsan her zaman mutlu değildir ve bu dünyada sık sık kısa bir mutluluk periyodu verilir; Öyleyse neden uzun süre dayanamayacak olan bu rüyadan kaçmaya çalışıyorsun? / Frederic Chopin

Netflix paralı bir platform olduğu için bu yazıda Netflix dışından da izleyebileceğiniz belgeseller olacak (her ne kadar önermesekte)

1- THE AMERİCAN MEME

The American Meme sosyal medyada daha çok takipçinin daha çok “mutluluk” getirmediğini anlatmayı amaçlamış başarılı bir belgesel. Paris Hilton, Hailey Baldwin gibi instagramda çok takipçili insanlarla röportajlar yapılmış. Hiçbir şeyin sosyal medyada görüldüğü gibi basit olmadığını bir kez daha yüzümüze sertçe vuruyor.

2- WHAT THE HEALTH

Bu belgesel , hem diyet ve hastalık arasındaki bağlantıyı hem de sağlık, gıda ve ilaç sektörüne yatırılmış milyonları inceliyor. Hayata, masum görünen ilaçlara, gıdalara bakışınızı büyük ölçüde değiştirecek bir belgesel.

3- LİBERATED

 

Yapımcılar bahar tatilindeki öğrencileri izleyerek popüler kültürün yeni neslin cinsiyet, cinsellik ve şiddetle ilgili düşüncelerini nasıl şekillendirdiğini araştırıyor. İzleyince o kadar şok olmuştum ki , uzun bir süre etkisinden çıkamamıştım. Sadece gidin ve izleyin başka sözüm yok.

Yorumlar (0) Yorum Yap

/